جدیدترین ویرایش ISO 29400:2020 – کشتی ها و فناوری دریایی – انرژی باد دریایی – عملیات بندری و دریایی

گواهینامه ایزو 29400 ویرایش 2020

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو ۲۹۴۰۰ چیست؟

ایزو ۲۹۴۰۰ با فراهم آوردن روشی برای تولید برق پایدار، با استفاده از باد فراساحلی ( بادی که از طرف ساحل به جانب دریا می وزد)، راهنمایی در مورد بهترین راه برای مدیریت عملیات مرتبط را ارائه می دهد.

نیروگاه های بادی دریایی، در مقایسه زمین مستحکم، دارای چندین مزیت هستند. مزارع بادی دریایی برای گرفتن باد از وضعیت مناسبی برخوردار هستند اما نصب و نگهداری می تواند چالش های فنی قابل توجهی را ایجاد کند.

اکنون، یک استاندارد جدید بین المللی، ایزو ۲۹۴۰۰، کشتی ها و فناوری دریایی – انرژی باد دریایی – عملیات بندری و دریایی، الزامات و راهنمایی‌های جامعی برای برنامه‌ریزی و مهندسی بندر و عملیات دریایی مزارع بادی ساحلی فراهم می‌کند. این استاندارد توسط کمیته فنی ایزو در مورد کشتی ها و فناوری های دریایی تهیه شده است. همچنین کلیه اسناد و آثار مربوط به چنین عملیاتی را در بر می گیرد.

رئیس کمیته فنی، آقای Yanqing Li، توضیح می دهد که استاندارد ایزو ۲۹۴۰۰ جدید جامع است. سیستم ها، تجهیزات و مراحل مورد نیاز برای انجام عملیات بندری و دریایی، و همچنین روش های توسعه یافته برای اجرای مراحل ایمن را پوشش می دهد.

ایزو ۲۹۴۰۰ همه چیز را از طراحی و تجزیه و تحلیل اجزاء، تا عملیاتی که از فعالیتهای کلیدی مانند حمل و نقل دریایی و راه اندازی کارها، عملیات تعمیر از جمله، نقل و انتقال مزارع بادی فراساحلی را پوشش می دهد.

هدف اخذ ایزو ۲۹۴۰۰:۲۰۲۰ چیست؟

هدف کلی استاندارد ایزو ۲۹۴۰۰ این است که اطمینان حاصل شود که عملیات بندر و دریایی در میان سطوح ایمنی و قابل اطمینان مشخص‌شده انجام می‌شود. استانداردها، کدها و دستورالعمل های اضافی نیز در صورت لزوم باید در نظر گرفته شوند. باید توجه ویژه ای به مقررات ملی حاکم بر منطقه ای که در آن عملیات بندری و دریایی انجام می شود، داشت.

هدف این مستندات، کنترل طراحی سازه‌ها، سیستم‌های مورد استفاده در عملیات بندری و دریایی فراتر از اصول ارائه ‌شده نمی‌باشد. کدها و استانداردهای شناخته شده معمولاً به عنوان پایه ای برای طراحی دقیق و الزامات ساخت اجزا پذیرفته می شوند.

گواهینامه ایزو ۲۹۴۰۰ برای عملیات بندری و دریایی برای سازه های دریایی زیر به کار می رود:

  • پایه های ساخته شده از فولاد
  • سکوهای بتنی وزنی (GBS)؛
  • سازه های فلزی پایه دار یا سازه های بتنی
  • برج های استیل و تیغه هایی که بخشی از ژنراتورهای توربین بادی (WTG) هستند
  • توربین های شناور متصل به بستر دریا
  • دستگاه‌های ساحلی بلند دریایی برای ایستگاه‌های فرعی ساحلی یا سکوهای اقامت ساحلی
  • راه اندازی سیستم ها در دریا از طرف اسکله یا ساحل

ایزو ۲۹۴۰۰:۲۰۲۰، همچنین برای اصلاحات ساختارهای موجود قابل‌اجرا است، به عنوان مثال، نصب ماژول های اضافی، تبادل اجزا و برای عملیات‌های دریایی مربوط به کارهای تعمیر و نگهداری فنی.

با ما در تماس باشید!

برای مشاوره و پیاده سازی گواهینامه ایزو مورد نظر، همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. مشاورین مجرب ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. همچنین برای مشاوره رایگان فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا در کم ترین زمان مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!