ایزو ۳۱۰۳۰:۲۰۲۱ مدیریت ریسک سفر

ایزو-31030-مدیریت-ریسک-سفر
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

به‌‌تازگی راهنمای بین المللی جدید برای مدیریت خطرات منتشر شده است

سفرهای مرتبط با کار مانند دیگر سفرها، هنگامی که همه گیری کووید -۱۹ جهان را شگفت‌زده کرد، مشکلات زیادی را به‌وجود آورد و حمل و نقل در همه جا متوقف شد. اما در حال حاضر، با شروع حرکت دوباره مردم، رویدادهای دراماتیک سال گذشته نشان داده است که آمادگی برای وقوع هرگونه حادثه‌ی ناگهانی چقدر مهم است. استاندارد جدید راهنمایی برای انواع سازمان‌ها در مورد نحوه مدیریت خطرات سفر، از جمله آنچه در صورت وقوع حادثه می‌توانند انجام دهند، منتشرشده است.

ایزو ۳۱۰۳۰ (ISO 31030)، مدیریت ریسک سفر – راهنمایی برای سازمانها، راهنمایی‌هایی در مورد ارزیابی عوامل خطر مرتبط با سفر و نحوه‌ی تدوین برنامه هایی برای رسیدگی و ارتباط با آنها ارائه می‌دهد.

استاندارد ایزو ۳۱۰۳۰ شامل پیش برنامه ریزی و ارزیابی ریسک مقاصد و ترتیبات سفر، اقدامات احتیاطی امنیتی، چالش‌های مربوط به تدارکات سفر، واکنش اضطراری و موارد دیگر است.

کوین مایرز از  گروه متخصصانی که این استاندارد را توسعه داده اند، گفت: ISO 31030 به سازمان‌ها این امکان را می دهد که نه تنها از کارمندان خود هنگام سفر به طور جامع محافظت کنند، بلکه نشان می‌دهد که تصمیمات آنها در رابطه با ریسک بر اساس اطلاعات قابل اعتماد و اساسی است.

خطرات سفر بر اساس مقاصد، موقعیتهای سیاسی و موارد دیگر بسیار متفاوت است و تغییر می‌کند و هیچ قانون خاصی برای هر مقصد یا مشخصات مسافر وجود ندارد.

ایزو ۳۱۰۳۰ یک ابزار کلیدی و اساسی است که به هر نوع سازمانی کمک می‌کند تا یک برنامه واقع بینانه و جامع برای پوشش همه پایگاه‌ها و ایمن نگه داشتن کارمندان خود ایجاد کند.

ایزو ۳۱۰۳۰ (ISO 31030) توسط کمیته فنی ISO/TC 262، مدیریت ریسک توسعه یافته است که دبیرخانه آن توسط BSI، عضو ایزو در انگلستان اداره می‌شود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نماییدیا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!