ایزو ۳۷۱۰۱ – توسعه پایدار در جوامع چیست؟

گواهینامه-ایزو-37101
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

ایزو ۳۷۱۰۱ چیست؟

هدف استاندارد ایزو ۳۷۱۰۱ (ISO 37101) کمک به جوامع ازجمله شهرها برای اجرای یک استراتژی توسعه پایدار است که زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و محیطی را در نظر می‌گیرد.

اخذ گواهینامه ایزو ۳۷۱۰۱ یک استراتژی توسعه بلندمدت با رعایت منابع و نیازهای نسل حاضر و آینده ارائه می‌دهد.

ایزو ۳۷۱۰۱ به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا موقعیت آغازین خود را نسبت به توسعه پایدار درک کنند  و نکاتی را که برای مداخله در جهت ایجاد استراتژی‌های جدید جهت ارتقا سازمان خود از نقطه‌نظر پایداری ضروری است، برجسته کند.

ایزو ۳۷۱۰۱ در چه حیطه‌ای مناسب است؟

شکی نیست که وقتی نوبت به جوامع می‌رسد، اولین فکر به سمت نهادهای عمومی مانند شهرداری‌ها و جوامع عظیم می رود. با این حال، تعریف “جامعه” در معنای ISO 37101 بسیار گسترده‌تر است و به طور بالقوه شامل تعداد نامتناهی از تجمعات است: «گروهی از افراد با توافق از نظر مسئولیت‌ها، فعالیت‌ها و روابط».

بنابراین گواهینامه ایزو ۳۷۱۰۱ برای جوامع با هر اندازه، متعلق به هر نوع بافت، اعم از روستایی یا شهری و برای مقیاس‌های مرجع محلی، منطقه ای یا ملی اعمال می‌شود.

مانند تمام سیستم‌های مدیریتی، این سیستم بر اساس چرخه “Plan-Do-Check-Act” است، بنابراین افراد باید به‌طور منظم و دوره‌ای اهداف و استراتژی‌های خود را بررسی کنند تا به طور مداوم به‌روز شوند تا به بهبود مستمر برسند.

مزایای اخذ ایزو ۳۷۱۰۱

  • بهبود پایداری و انعطاف‌پذیری استراتژی‌ها، برنامه‌ها یا طرح‌هایی که تحت مسئولیت جوامع یا در کشور‌های مربوط به آن‌ها تدوین شده است.
  • بهبود محیط محلی، ایجاد زمینه‌های اجتماعی مطلوب‌تر برای شهروندان و ایجاد جامعه‌ای که بهتر می‌تواند از بلایای طبیعی، بحران‌های اقتصادی و تغییرات آب‌وهوایی پیشگیری کرده و با آن سازگار شود.
  • مقایسه درون جامعه و رشد آن با توجه به توسعه پایدار.
  • یک چشم انداز کلی و بلند مدت که بر اساس آن اهداف مرتبط با پایداری تعریف شود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو می‌توانند با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایند یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایند تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!