ایزو ۳۷۱۶۷:۲۰۲۱ – کاهش مصرف انرژی از طریق حمل و نقل هوشمند

ایزو 37167

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


شهرهای هوشمند، شهرهایی هستند که ضمن بهبود زندگی برای ساکنان خود، از راه حل های ابتکاری برای بهبود تأثیرات محیطی نیز استفاده می کنند. یکی از راه‌های انجام این کار، مدیریت هوشمندانه سرعت حمل و نقل عمومی است. استاندارد جدیدی برای راهنمایی شهرها از طریق این فرایند منتشر شده است.

ایزو ۳۷۱۶۷:۲۰۲۱

ایزو ۳۷۱۶۷ (ISO 37167:2021)، زیرساخت‌های جامعه هوشمند – حمل و نقل هوشمند برای صرفه جویی در انرژی با رانندگی آهسته، جزئیات نحوه مدیریت و ویژگی‌های سرعت حمل و نقل عمومی را به طوری که آنها در هنگام کار انرژی کمتری مصرف کنند، توضیح می‌دهد. راهنما شامل قطارها، اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و کشتی‌ها است.

دکتر Hiroyuki Sakai، مجری گروه متخصصانی که این استاندارد را توسعه داده‌اند، گفت که تمام حالت‌های حمل و نقل عمومی و حمل و نقل کالا دارای پارامترهای مختلفی هستند که اگر به درستی مدیریت شوند می‌توانند از حداقل انرژی استفاده کنند.

وی گفت: کاملاً مشخص است که شتاب‌های بالا و سپس کاهش سرعت، انرژی بیشتری را نسبت به سرعت آهسته اما ثابت مصرف می کنند و نکته این است که در همان زمان به مقصد می‌رسید.

از طریق برنامه ریزی دقیق و مدیریت سرعت، امکان صرفه جویی قابل توجهی در انرژی وجود دارد که منجر به کاهش هزینه‌های مالی، تأثیر کمتر بر محیط و سواری نرم‌تر برای مسافران می‌شود. موارد مذکور یک موقعیت برد-برد برای همه است.

ایزو ۳۷۱۶۷ تنها یکی از استانداردهایی است که به شهرها برای حمل و نقل هوشمند کمک می‌کند ، که چند مورد از ۱۷ هدف توسعه پایدار (SDG) سازمان ملل را پشتیبانی می کند، از جمله انرژی ارزان قیمت و پاک (SDG 7)، صنعت، نوآوری و زیرساخت، شهرها و جوامع پایدار (SDG 11) و اقدامات اقلیمی (SDG 13).

ISO 37167 توسط کمیته فرعی ISO 1 SC، زیرساخت های جامعه هوشمند، کمیته فنی ISO/TC 268، شهرها و جوامع پایدار ایجاد شده است. دبیرخانه ISO/TC 268 / SC 1 توسط JISC، عضو ایزو برای ژاپن برگزار می‌شود.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!