ایزو ۳۷۳۰۱:۲۰۲۱ سیستم مدیریت انطباق – الزامات همراه با راهنما منتشر شد

ایزو 37301

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


فضای نظارتی و مدیریتی به طور مداوم در حال تغییر است و سازمان‌ها برای اطمینان از ادامه‌ی کار خود به سیستم‌هایی نیاز دارند؛ اما پیروی از قوانین و مقررات می‌تواند چالش‌هایی پیش رو داشته باشد.

رسیدن به موفقیت می‌تواند نتیجه‌ی فرهنگ کامل و مستحکم باشد. همه‌ی این موارد دستورالعملی برای موفقیت در تجارت است. سیستم مدیریت انطباق راهی برای رسیدن به موفقیت است و حالا استاندارد جدید برای کمک به آن منتشر شده است.

ایزو ۳۷۳۰۱، سیستم مدیریت انطباق – هر آنچه که سازمان برای توسعه، پیاده سازی، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت انطباق موثر لازم دارد، فراهم می کند. این استاندارد  جایگزین ایزو ۱۹۶۰۰:۲۰۱۴، سیستم مدیریت انطباق – دستورالعمل ها می‌شود.

هوارد شاو، رئیس کمیته فنی ایزو می‌گوید: سازمان ها می خواهند با شرکت هایی که می توانند به آنها اعتماد کنند همکاری کنند. اعتماد به شرکت در صورت انجام کار صحیح میسر می‌شود. در این امر، رهبری خوب و ارزش‌های جامعی وجود دارد که باید آن موارد را رعایت کرد.

به این ترتیب، ISO 37301 مشارکت مدیریت ارشد را توصیه می کند و از رعایت آن به عنوان یک اصل حاکمیت خوب حمایت می‌کند. همچنین پیشنهاد می‌شود مدیریت انطباق به طور دقیق در سراسر سازمان ادغام شود تا در فرآیندهای مدیریت مالی، ریسک، کیفیت، محیط زیست و بهداشت و ایمنی و همچنین الزامات عملیاتی و رویه های آن گنجانده شود.

از مزایای اجرای ایزو ۳۷۳۰۱ می‌توان به کاهش ریسک، افزایش اعتبار، افزایش اعتماد بیشتر مشتریان و افزایش فرصت‌های تجاری اشاره کرد.

ایزو ۳۷۳۰۱:۲۰۲۱ می تواند با سیستم های مدیریتی دیگر مانند ایزو ۳۷۰۰۱ – سیستم مدیریت ضد رشوه‌خواری و ایزو ۹۰۰۱ – سیستم مدیریت کیفیت ادغام شود. ادغام این استانداردها باعث افزایش کارایی، اثربخشی و بهره وری می شود.

مشاوره رایگان ایزو

برای مشاوره رایگان ایزو می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان مجرب ما در کم‌ترین زمان با شما تماس بگیرند. همچنین برای پاسخگویی به سایر سوالات خود در زمینه‌ی ایزو می‌توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!