گواهینامه ایزو ۳۷۵۰۰ – راهنمای برون سپاری

ایزو-37500
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

تعریف برون‌سپاری

برون‌سپاری (Outsourcing) به واگذاری انجام فرایندها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص اطلاق می‌شود. هنگامی که یک سازمان برخی از فعالیت‌ها یا فرایندهای کسب و کار خود را به عرضه‌کننده‌ای در بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد، این عمل را برون‌سپاری می‌نامند. در بسیاری موارد در برون‌سپاری، حق تصمیم‌گیری و عوامل تولید هم به سازمان دیگر واگذار می‌شود.

ایزو ۳۷۵۰۰ چیست؟

ایزو ۳۷۵۰۰ (ISO 37500) در اکتبر ۲۰۱۴ توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) به‌دلیل نیاز به داشتن یک استاندارد بین‌المللی جامع برای برون سپاری که می‌تواند برای همه انواع معاملات برون سپاری قابل اجرا باشد، منتشر شد.

ایزو ۳۷۵۰۰، مراحل اصلی، فرآیندها و جنبه‌های حاکمیتی برون سپاری، مستقل از اندازه و بخش‌های صنعت و تجارت را پوشش می‌دهد. این استاندارد پایه و اساس خوبی برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا در طول دوره قراردادی، ترتیبات برون سپاری موفق را وارد کرده و به حفظ آنها ادامه دهند.

به‌عبارت دیگر، این استاندارد راهنمای جامعی را در مورد مراحل برون سپاری، فرآیندهایی که سازمان ها باید اجرا کنند و حاکمیتی که برای موفقیت لازم است به سازمان ها ارائه می‌دهد. این مراحل عبارتند از:

 • تحلیل استراتژی برون سپاری
 • شروع و انتخاب
 • انتقال
 • ارزش تحویل

ایزو ۳۷۵۰۰ هر یک از مراحل را به تفصیل توصیف می‌کند، فرآیندهایی را که باید ایجاد شوند یا فعالیت هایی که باید در طول مراحل تکمیل شوند و برای هر فرآیند یا فعالیت، عوامل کلیدی موفقیت، ورودی‌ها و خروجی‌ها را تعیین می‌کند.

ایزو ۳۷۵۰۰ همچنین شامل اصطلاحات، مفاهیم و رویه‌هایی برای بهبود درک همه طرف‌های درگیر در برون سپاری است.

چرا ایزو ۳۷۵۰۰؟

 • برون سپاری حاکمیت برای منافع متقابل برای مشتری و ارائه دهنده؛
 • انعطاف پذیری ترتیبات برون سپاری، سازگاری با نیازهای متغیر تجاری؛
 • شناسایی خطرات مرتبط با برون سپاری؛
 • ایجاد روابط مشترک سودمند متقابل

چرا برون سپاری اهمیت دارد؟

برون سپاری فرصت‌های تجاری بسیاری را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

 • به مدیریت هزینه‌ها کمک می‌کند.
 • با بازتعریف استراتژی سازمان برای فرآیندهای داخلی و خارجی در تغییرات استراتژی کمک می‌کند.
 • دسترسی به قابلیت‌هایی را افزایش می‌دهد که در داخل سازمان در دسترس نیستند و با افزایش سهم هزینه‌های متغیر، ریسک‌ها را انتقال می‌دهد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

ایزوسیستم با تیمی مجرب و دارای تجربه‌ی گسترده، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا انواع گواهینامه ایزو ازجمله گواهینامه ایزو ۳۷۵۰۰ را پیاده سازی و اخذ کنند. رویکرد مشاوره ما بسیار حرفه‌ای، محدود به زمان و موثر است که منجر به سهولت اجرا می‌شود و به فرآیندهای تجاری سازمان مشتری ارزش می‌بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو، پیاده‌سازی ایزو و همچنین اخذ ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!