گواهینامه ایزو ۳۸۲۰۰:۲۰۱۸ – استاندارد تخصصی برای محصولات چوبی

ایزو 38200

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو ۳۸۲۰۰ چیست؟

ایزو ۳۸۲۰۰ استاندارد جهانی و معتبر بین المللی می باشد که برای برای زنجیره محصولات چوب و محصولات مبتنی بر چوب استفاده می شود.

ایده استفاده از ISO، (سازمان برتر جهانی استانداردها)، استاندارد محصولات چوبی در سال ۲۰۱۳ توسط نهادهای ملی تنظیم استاندارد برزیل (ABNT) و آلمان (DIN) رسمیت یافت. زمانی که پروژه در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، تا سال ۲۰۱۸ توجه چندانی به آن نشده بود، در حالی که پیش‌نویس بحث نهایی اعلام شد. تصویب نهایی در اکتبر ۲۰۱۸ اعلام شد و این استاندارد در ژانویه ۲۰۱۹ منتشر شد.

در ایزو ۳۸۲۰۰، انتقال اطلاعات را در طول زنجیره تأمین تنظیم می شود: از قطع درختان تا تحویل به مشتری نهایی.

هدف از دریافت ایزو ۳۸۲۰۰، فراهم کردن چارچوبی برای اجرای زنجیره‌ای از سیستم نگهداری به منظور انتقال اطلاعات مربوط به چوب و محصولات چوبی، به غیر از بامبو از تولید اولیه تا محصول نهایی می باشد.

گواهینامه ایزو ۳۸۲۰۰، به گونه‌ای طراحی شده‌است که اساس ثابتی را فراهم کند که در آن زنجیره‌ای از محصولات چوبی  بر پایه چوب مورد ارزیابی قرار گیرد.

این سند یک استاندارد CoC نیست بلکه یک استاندارد ایزو است که قابل استفاده  می باشد و در سراسر جهان شناخته می شود.

علاوه بر این، ایزو ۳۸۲۰۰، همچنین حداقل الزامات مربوط به مواد مصرفی را مشخص می کند. این سند برای مدیریت جنگل کاربرد ندارد.

مزایای ایزو ۳۸۲۰۰:۲۰۱۸

  • با توسعه پایدار می توانید احساس مسئولیت و تعهد خود را نسبت به محیط زیست نشان دهید.
  • گواهینامه شما می تواند به عنوان ابزاری برای پیشگیری از ریسک (“مصرف مسئولانه”) استفاده شود.
  • می توانید تصویر کسب و کار خود را بهبود بخشید.
  • می توانید اطمینان مشتریان را بدست می آورید.

به طور کلی، این استاندارد می‌تواند برای چندین هدف مورد استفاده قرار گیرد. این امر می‌تواند ارتباطات تجاری را با ارائه یک چارچوب مشترک تسهیل کند. این سند در نظر دارد توسط سازمان‌ها در زنجیره تامین بدون در نظر گرفتن اندازه آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

با ما در تماس باشید!

برای کسب اطلاعت بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!