گواهینامه ایزو ۴۴۰۰۱:۲۰۱۷ – سیستم های مدیریت برای روابط تجاری مشاغل

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


چگونه می توانید برای ارتقاء عملکرد شغلی خود، روابط تجاری مشارکتی مؤثر ایجاد و مدیریت کنید؟

یکی از مهمترین الزامات موفقیت در کسب و کار، توانایی ایجاد و حفظ روابط مؤثر است. همکاری پیشرفته بین سازمان ها طیف وسیعی از مزایا از جمله افزایش نوآوری، مدیریت بهتر هزینه و کاهش ریسک را فراهم می کند.

ایزو ۴۴۰۰۱ چیست؟

ISO 44001: 2017 استاندارد بین المللی برای روابط تجاری مشاغل است. ایزو ۴۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۷ یک نقشه راه برای ایجاد و مدیریت روابط مشترک با تأمین کنندگان، مشتریان، شرکا، به منظور ایجاد منافع برای همه طرفین است.

گواهینامه ایزو ۴۴۰۰۱، شامل یک رویکرد ساختاری برای به اشتراک گذاری منابع، تجربه و مهارت های پشتیبانی شده برای ایجاد، ارائه و خروج از روابط است. صدور گواهینامه ایزو ۴۴۰۰۱ نشان می دهد که روابط تجاری شما واقعاً مشارکتی است. استاندارد ایزو ۴۴۰۰۱ برایکمک به سازمان‌ها، چه بزرگ و چه کوچک در بخش‌های دولتی و خصوصی، برای ایجاد و توسعه روابط تجاری رقابتی موثر براساس یک رویکرد مشارکتی به کار می رود.

استاندارد ISO 44001: 2017، سازمان ها را قادر می سازد تا روابط داخلی و خارجی را تقویت کنند. سند راهنما، ایزو ۴۴۰۰۲:۲۰۱۹، که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است، نقشه راه را برای پیاده سازی ایزو ۴۴۰۰۱، ارائه می دهد.

چگونه ایزو ۴۴۰۰۱ می تواند به شما کمک کند تا روابط تجاری خود را تقویت کنید

سیستمهای مدیریت روابط تجاری مشاغل ISO 44001، نحوه استفاده سازمان ها از یک رویکرد مشترک برای ایجاد و بهبود مشارکت های مؤثر را ارزیابی می کند.

این امر می تواند یک چارچوب استراتژیک برای سازمان شما، از نظر اندازه یا بخش آن، فراهم کند تا اصول عمل خوب را در کار مشارکتی به کار ببندید. شما می توانید از مشخصات آن به عنوان راهنمایی برای توسعه و پرورش روابط ارزشمند در سراسر زنجیره تأمین استفاده کنید. این امر به شما امکان می دهد تا از همکاری، بیشترین بهره را ببرید.

مدیریت روابط در هر مرحله از راه با ایزو ۴۴۰۰۱

ایزو ۴۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۷، از ساختار ضمیمه اس ال ( Annex SL) پیروی می کند و از این رو با برخی دیگر از استانداردهای سیستم های مدیریت مانند ایزو ۹۰۰۱ سازگار است.

بخش “عملیات” استاندارد، بند ۸، به یک چرخه هشت مرحله ای اشاره دارد که الزامات مربوط به ایجاد و مدیریت روابط تجاری را از ابتدا تا عدم توافق مشخص می کند. هشت مرحله عبارتند از:

مرحله ۱- آگاهی عملیاتی: نحوه درک مدیریت روابط متناسب با اهداف تجاری شما

مرحله ۲- دانش: تعریف روند تهیه استراتژی و پرونده تجاری برای هر فرصت همکاری

مرحله ۳- ارزیابی داخلی: ارزیابی نحوه قرارگیری سازمان شما برای همکاری و ایجاد توانایی و محیط مورد نیاز برای همکاری مؤثر

مرحله ۴- انتخاب شریک: شناسایی و معرفی شرکای احتمالی مشارکت کننده و دستیابی به توافق داخلی برای تعامل

مرحله ۵- همکاری با یکدیگر: ایجاد یک پایه رسمی برای همکاری مشترک شرکا، که شامل توافق نامه ها، نقش ها و مسئولیت ها می باشد.

مرحله ۶- ایجاد ارزش: ایجاد یک فرآیند برای تیم های مدیریت مشترک با شناسایی پیشرفت ها و تعیین اهداف

مرحله ۷- ماندن در کنار هم: برآورد نتایج و ایجاد استراتژی هایی برای حفظ حداکثر منافع و ارتقاء رفتار و اعتماد به نفس کلی

مرحله ۸- استراتژی خروج: تهیه و اجرای طرحی برای منصرف شدن

سایر الزامات برای اطمینان و حفظ سیستم مدیریتی مؤثر، برای بهینه‌سازی و بهره‌مندی حداکثر از ذینفعان مناسب است.

مزایای اخذ ایزو ۴۴۰۰۱ چیست؟

توانایی بدست آوردن کسب‌وکار بیشتر

اخذ ایزو ۴۴۰۰۱، درها را باز می‌کند و باعث پیشرفت می شود.

رضایت مشتری

تحویل محصولات که به طور مداوم نیازهای مشتری را برآورده می‌کند و خدماتی که قابل‌اعتماد بوده و مشتریان می‌توانند به آن تکیه کنند.

بهبود روابط ذینفعان

درک سازمان را با کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان بهبود بخشید.

الزامات قانونی

درک کنید که الزامات قانونی و نظارتی چه تاثیری بر سازمان شما و مشتریان می گذارد.

کاهش هزینه‌های عملیاتی

بهبود مستمر فرآیندها و بازده عملیاتی منجر به ذخیره پول می‌شود.

بهبود مدیریت ریسک

سازگاری و قابلیت پی‌گیری محصولات و خدمات به این معنی است که رفع مشکل آسان‌تر است.

آیا صدور گواهینامه ایزو ۴۴۰۰۱ برای سازمان ها مناسب است؟

کار مشارکتی، منافع بسیاری را برای سازمان ها در بخش های مختلف به ویژه برای روابط یا زنجیره های تأمین فراهم می کند که با سطح بالایی از ریسک و سرمایه گذاری پیچیده همراه می باشد.

استاندارد ISO 44001 به ویژه برای سازمان های درگیر در راه اندازی یا تحویل پروژه های بزرگ در بخش هایی از قبیل راه آهن، ساخت و ساز، مورد نیاز است.

با دریافت ایزو ۴۴۰۰۱ ارتباطات تجاری بهتری را ایجاد کنید

ایزوسیستم در تلاش است تا با مشتریان خود همکاری کند تا پیشرفت و منافع تجاری را به دنبال داشته باشند.

ایزوسیستم می تواند با ارزیابی انطباق کسب و کار شما با ایزو ۴۴۰۰۱، و کمک به شما در طراحی یک برنامه مدیریت ارتباط برای ارزیابی و نظارت بر مشارکت ، در ایجاد روابط تجاری مشارکتی مؤثر باشد. ما می توانیم درک شما را از روند کار در معاملات مشارکت، افزایش شفافیت و کارآیی برای آسان تر کردن انطباق، بهبود بخشیم.

برای اینکه دریابید که چگونه استفاده از ایزو ۴۴۰۰۱، می تواند به شما در ایجاد روابط بهتر تجاری کمک کند، همین امروز با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم صدور گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!