ایزو ۴۵۰۰۳:۲۰۲۱ – سلامت روان در محل کار

ایزو 45003

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


زندگی کاری ما می‌تواند تأثیر به سزایی در سلامت و روان ما داشته باشد و همه گیری کنونی در مورد میزان تأثیر آن تأثیر مورد توجه قرار گرفته است. با درک اینکه کارفرمایان مسئول محافظت از سلامت جسمی و روانی اجتماعی کارکنان خود هستند، در همین راستا به‌تازگی اولین استاندارد بین المللی با نام ایزو ۴۵۰۰۳ منتشر شده است.

ایزو ۴۵۰۰۳، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی – بهداشت و ایمنی روانشناختی در محل کار، رهنمودهایی برای مدیریت خطرات روانی، اجتماعی و راهنمایی‌هایی در زمینه‌ی مدیریت خطرات ایمنی و بهداشت روانشناختی در سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ارائه می دهد. این بخش به بسیاری از مواردی که می توانند بر سلامت روانشناختی کارمند تأثیر بگذارند، از جمله ارتباطات ناکارآمد، فشار بیش از حد، ضعف رهبری و فرهنگ سازمانی پاسخ می دهد.

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۳ جنبه‌هایی ازجمله نحوه شناسایی شرایط که توانایی آسیب رساندن به سلامت روانشناختی و رفاه کارمندان را دارد، شامل می‌شود.

نورما مک کورمیک، رهبر پروژه کمیته فنی ISO که این استاندارد را تهیه کرده است، گفت: عوامل استرس‌زا مانند عدم اطمینان، ترس، انزوا و تغییر حجم کار برای بسیاری از کارمندان در این دوره تشدید شده است؛ اما استاندارد فقط در مورد COVID-19 نیست.

وی گفت: «هر سازمانی مسئولیت‌های ایمنی و بهداشت شغلی را بر عهده دارد و همه گیری کنونی نقش مهمی را که سلامت روانشناختی در محل کار بازی می کند، مورد توجه قرار داده است.»

در حالی که بسیاری از افراد در مورد تأثیر وقایع اخیر احساس ناتوانی کرده اند، کارهای زیادی می‌توان انجام داد تا مقاومت نیروی کار را افزایش دهد و فرهنگ سازمانی قوی را ارتقا دهد. این استاندارد بهترین روشهای بین المللی را در این زمینه گرد هم آورده و مربوط به شرکت‌ها از هر نوع و اندازه‌ای است.

ایزو ۴۵۰۰۳ همچنین به کارمندان و افراد مختلف کمک خواهد کرد تا الزامات ایزو ۴۵۰۰۱ را به‌عنوان اولین استاندارد بین المللی جهان برای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی که پایه و اساس یک سازمان مقاوم با نیروی کار قوی است، برآورده کنند.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!