مدیریت انرژی کسب و کار خود را با ایزو ۵۰۰۰۴ جدید (ISO 50004:2020) بهبود دهید!

گواهینامه ایزو 50004 ورژن 2020

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


در اقتصاد امروز، کنترل هزینه‌ها و حفظ رقابت‌پذیری در اولویت هستند. کسب و کارها از سیستم‌های مدیریت انرژی خود، به عنوان یکی از موثرترین راه‌های کاهش هزینه‌های عملیاتی و کمک به هزینه‌های کنترل استفاده می‌کنند.

ایزو ۵۰۰۰۴:۲۰۲۰ که اخیراً به روز شده است، جدیدترین مجموعه استانداردهای مدیریت انرژی ایزو می باشد، که شامل ایزو ۵۰۰۰۱ برای توسعه سیستم مدیریت انرژی است. سیستم های مدیریت انرژی جدید و پیشرفته ISO 50004، راهنمایی برای اجرا، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت انرژی ایزو ۵۰۰۰۱، به سازمان ها کمک می کند تا یک رویکرد منظم در مدیریت کلی انرژی به عنوان ابزاری برای دستیابی به بهبود مداوم در عملکرد انرژی داشته باشند.

Deann Desai، رهبر پروژه گروهی که استاندارد ایزو ۵۰۰۰۴ جدید را تهیه کرده است، توضیح می دهد: “این استاندارد کاربر پسند به سازمان ها کمک می کند تا در ابتکارهای بهبود انرژی، سازمان ها را شناسایی، ردیابی، گزارش و راهنمایی کنند. راهنمایی استاندارد ارائه شده می تواند به مدیریت انرژی کمک کند.

از آنجا که انرژی بزرگترین هزینه عملیاتی قابل کنترل برای اکثر مشاغل است، کاهش هزینه های انرژی تأثیر مثبت قابل توجهی در سود و زیان دارد. سازمان ها می توانند با کنترل هزینه، عملکرد انرژی را بهبود بخشند. اینجاست که مجموعه استانداردهای مدیریت انرژی ایزو به مرحله اجرا گذاشته می شود.

ISO 50004: 2020 به سازمان هایی با سطوح مختلف مدیریت انرژی (EnMS) اعمال می شود. با استفاده از راهنماهایی که برای فراهم نمودن ایده‌ها، نمونه‌ها و استراتژی‌ها برای اجرای یک EnMS  طراحی شده‌اند، انتظار می‌رود که این استاندارد به نفع همه سازمان‌هایی باشد که یک سیستم مدیریت انرژی براساس ایزو ۵۰۰۰۱ را اجرا می‌کنند.

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۴ بخشی از طیف وسیعی از استانداردها، برای کمک به سازمان ها در مدیریت انرژی می باشد. کاربران همچنین از سیستم های آینده ایزو ۵۰۰۰۵،(سیستم های مدیریت انرژی – اجرای مرحله ای)، که راهنمایی های بیشتری را برای اجرای موفقیت آمیز ISO 50001 ارائه می دهند، بهره مند خواهند شد.

استاندارد ایزو ۵۰۰۰۴، توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 301، مدیریت انرژی و صرفه جویی در انرژی، که دبیرخانه آن با مشارکت اعضای ایزو برای ایالات متحده (ANSI) و چین (SAC) برگزار می شود، تهیه شده است.

با ما در تماس باشید!

برای مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو  را تکمیل نمایید تا کارشناسان ایزوسیستم با شما تماس بگیرند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. مشاورین مجرب ایزوسیستم آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!