ایزو ۵۵۰۰۱ – سیستم مدیریت دارایی چیست؟

ایزو ۵۵۰۰۱ مدیریت دارایی

ایزو ۵۵۰۰۱ (ISO 55001:2014) به‌عنوان استاندارد سیستم مدیریت دارایی شناخته می‌شود و هدف اصلی آن کمک به سازمان‌ها برای مدیریت موثرتر چرخه عمر دارایی‌ها است. با اجرای استاندارد ایزو ۵۵۰۰۱، سازمان‌ها کنترل بهتری بر فعالیت‌های روزانه خواهند داشت، بازده بالاتری را با دارایی‌های خود به‌دست می‌آورند و هزینه کل ریسک را کاهش می‌دهند.

این استاندارد می‌تواند برای تمام ساختارهای سازمانی شرکت‌ها و برای همه انواع دارایی‌ها اعمال شود. نتایج ملموس شامل افزایش اثربخشی همراه با کاهش چشمگیر هزینه واحد است. این چارچوب همچنین از بهبود مستمر عملکرد پشتیبانی می‌کند و برای سازمانی با هر صنعت، نوع یا اندازه، بهبودهایی را ارائه می‌دهد.

چرا مدیریت دارایی مهم است؟

ایزو ۵۵۰۰۱ مشاغل را به سمت بهبودهای قابل توجه مدیریت دارایی راهنمایی می‌کند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا با ذینفعان، الزامات تجاری و قانونی مواجه شوند. این موارد، قوی‌ترین دفاع شرکت برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان است. با مدیریت صحیح دارایی‌ها، می‌توانید از دارایی‌های موجود خود به طور هوشمندانه استفاده کنید و در عین حال ارزش افزوده‌ای را برای کسب‌وکار به ارمغان بیاورید.

این برنامه برای حمایت از مشاغل در مدیریت صحیح فرآیندها و ریسک ها طراحی شده است که منجر به بهبود عملکرد فعلی و آینده شرکت می‌شود. علاوه بر این، پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت دارایی که با ISO 55001 مطابقت دارد، سازمان را قادر می‌سازد تا اهداف خود را با اهداف سیستم مدیریت دارایی هماهنگ کند که سازمان را به سمت دستیابی به نتایج مورد نظر هدایت می‌کند. علاوه بر این، ایزو ۵۵۰۰۱  اهداف سازمان را با اهداف مدیریت دارایی همسو می‌کند؛ زیرا هدف مدیریت دارایی دستیابی به اهداف سازمانی است.

گواهینامه ایزو ۵۵۰۰۱ چیست؟

اخذ گواهینامه ایزو ۵۵۰۰۱ به این معنی است که شما می‌توانید به سازمان خود در توسعه یک رویکرد فعال برای مدیریت چرخه عمر دارایی کمک کنید. با اخذ گواهینامه ایزو ۵۵۰۰۱ شما مهارت‌های خود را در حمایت از رشد سازمانی خود با موارد زیر نشان می‌دهید:

  • مدیریت مؤثر دارایی‌ها
  • کاهش و مدیریت ریسک
  • بهبود عملکرد مالی سازمان شما

در دنیای امروزی بازارهای مالی پیچیده و دائماً در حال تغییر، گواهینامه ایزو ۵۵۰۰۱ برای اثبات توانایی اجرای عملیات ساده‌تر و شهرت خوب شرکت بسیار مهم است. علاوه بر این، این گواهینامه به شما به عنوان یک فرد کمک می‌کند تا خود را از سایر متخصصان درگیر در مدیریت دارایی متمایز کنید.

مزایای ایزو ۵۵۰۰۱ مدیریت دارایی

مشاغل دارای گواهینامه ایزو ۵۵۰۰۱ این فرصت را خواهند داشت که از مزایای بسیاری برخوردار شوند؛ اما محدود به موارد زیر نیست:

  • توانایی مدیریت چرخه عمر دارایی
  • حمایت از بهبود و رشد کسب و کار
  • حمایت از یک سازمان در طول فرآیند استقرار، پیاده‌سازی، حفظ و بهبود سیستم مدیریت دارایی
  • افزایش سودآوری
  • مدیریت ریسک مربوط به مالکیت دارایی
  • افزایش شهرت برند

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزوه‌ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!