ایزو ۵۶۰۰۶:۲۰۲۱ – مدیریت نوآوری – ابزارها و روش‌های مدیریت هوش استراتژیک

ایزو-56006
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

قدرت دانش

ما ببیش‌ازپیش در اقتصاد دانش بنیان (به‌کارگیری دانش برای ایجاد کالاها و خدمات) زندگی می‌کنیم که در آن اطلاعات، تصمیمات کسب‌وکار را هدایت می‌کند. تغییر مداوم محیط‌ها، فناوری‌ها و قوانین تنها برخی از عواملی است که یک سازمان باید در نظر بگیرد؛ اما جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل آن اطلاعات کار ساده‌ای نیست. به‌تازگی استاندارد جدیدی برای مدیریت اطلاعات استراتژیک منتشر شده است.

ایزو ۵۶۰۰۶ (ISO 56006)، مدیریت نوآوری – ابزارها و روش‌های مدیریت هوش استراتژیک – راهنمایی، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرآیندهای مؤثری را برای استفاده از اطلاعات به بهترین شکل ممکن اجرا کنند. این استاندارد همچنین می‌تواند برای اطلاع‌رسانی مشخصات خرید هنگام برون سپاری سرویس‌های اطلاعاتی استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد.

پیر دیپلانش، رهبر پروژه گروهی از کارشناسانی که استاندارد را توسعه دادند، گفت که دنیای پویا و نامطمئن ما مستلزم آن است که رهبران با تفکر استراتژیک از دانش برای تعریف استراتژی سازمانی و نوآوری خود استفاده کنند.

وی گفت: از طریق جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده مؤثر از اطلاعات است که سازمان‌ها می‌توانند به بهترین وجه به تغییرات محیط خود پاسخ دهند و از مزیت رقابتی برخوردار شوند.

به‌این‌ترتیب، آنها می‌توانند از هوش استراتژیک به‌عنوان عاملی توانمند برای دستیابی به اهداف تجاری خود و اجرای طرح‌های نوآوری استفاده کنند.

کسب‌وکارها می‌توانند از استاندارد ایزو ۵۶۰۰۶ برای اهداف مختلفی از جمله پیش‌بینی ریسک و عدم قطعیت، پیش‌بینی محرک‌های اجتماعی، سیاسی، فناوری و تجاری و اجرای رویکرد ساختاریافته برای حل مشکلات استفاده کنند.

ایزو ۵۶۰۰۶ توسط کمیته فنی ISO/TC 279، مدیریت نوآوری، که دبیرخانه آن توسط AFNOR، عضو ایزو در فرانسه برگزار می‌شود، توسعه داده شد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو، مشاوره و پیاده‌سازی گواهینامه ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!