ایزو ۸۲۳۰۴ TS- قسمت ۲: برنامه های سلامتی و تندرستی

ISO-TS 82304-2-2021

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


از شمارش کالری گرفته تا ردیابی COVID-19، صدها هزار برنامه (App) سلامتی و تندرستی در بازار وجود دارد و تعداد آن‌ها در حال افزایش است. با این حال، بسیاری از افراد به اطلاعات شخصی بسیار حساس دسترسی دارند در حالی که دیگران ممکن است توصیه هایی ارائه دهند که همیشه با شواهد علمی پشتیبانی نمی‌شود. به منظور ارزیابی کیفیت و قابلیت اطمینان چنین برنامه‌هایی، به‌تازگی مشخصات فنی جدیدی (TS) منتشر شده است.

ISO/TS 82304-2، برنامه‌ی سلامت و تندرستی قسمت ۲: کیفیت و قابلیت اطمینان، دستورالعمل‌ها و الزامات برنامه‌های بسیاری از سازمان‌های بهداشت محلی و ملی در سراسر جهان را گرد هم آورده تا اطمینان حاصل شود که موارد انجام‌شده ایمن، قابل‌اعتماد و موثر هستند.

این راهنما که توسط اتحادیه اروپا برای برنامه های ردیابی COVID-19 برای “فیلتر کردن برنامه‌های بهداشتی با کیفیت و قابل اعتماد” توصیه شده است، مجموعه ای از مشخصات بین المللی مورد توافق برای ارزیابی برنامه‌ها با روش امتیازدهی برچسب “traffic light” نشان می‌دهد. این برچسب باعث می شود برنامه‌ها به راحتی توسط کاربران و متخصصان بهداشت مقایسه شوند.

مشخصات فنی ارائه‌شده در ایزو ۸۲۳۰۴ قسمت ۲ کمک خواهد کرد تا پتانسیل خود در مدیریت بیماری‌های مزمن، مقابله با سبک زندگی ناسالم و حمایت از جمعیت‌های سالخورده را درک کنند. همچنین یک ابزار مفید برای ترویج استفاده از برنامه های بهداشتی با کیفیت خوب و دسترسی به خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد.

ISO/TS 82304-2 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 215، انفورماتیک سلامت با همکاری IEC/TC 62، تجهیزات الکتریکی پزشکی و کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) توسعه یافته است. پروژه‌ی مذکور توسط CEN، کمیته استانداردسازی اروپا رهبری شد.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!