ISO/PAS 5643 – جهانگردی و خدمات مرتبط – اقدام برای کاهش شیوع کووید ۱۹ در صنعت گردشگری

گردشگری-در-کرونا

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


یکی از بخش‌های متضرر در همه‌گیری کنونی، صنعت گردشگری است که معیشت میلیون‌ها انسان را در دست خود دارد.

آخرین آمارها حاکی از آن است که ضررهای صنعت گردشگری از زمان آغاز بحران در حدود ۱ تریلیون دلار و بیش از صد میلیون شغل بوده است. احیای این بخش ضروری است؛ اما باید در زمینه حفاظت از سلامتی و ایمنی همه باشد. به‌تازگی مشخصات جدیدی برای کمک به این صنعت منتشر شده است.

ناتالیا اورتیز د زارات، مدیر کمیته ایزو که ISO/PAS 5643 را توسعه داده است، گفت که این دستورالعمل‌ها را از رهنمودهای ملی و بین المللی استفاده می کند و سندی جامع را برای استفاده‌ی هر کشور است.

وی گفت: «ضروری است که بخش گردشگری بتواند دوباره بازگشایی شود، اما به روشی ایمن و پایدار.»

هیچ تضمینی وجود ندارد که جهان به وضعیت قبلی خود بازگردد و غیرقابل پیش‌بینی است. هدف از این دستورالعمل‌ها حمایت از صنعت در چابکی و تدبیر است تا بتواند در بهترین شرایط ممکن از گردشگران استقبال کند.

ISO / PAS5643، جهانگردی و خدمات وابسته – الزامات و دستورالعمل های کاهش شیوع کرونا (COVID-19) در صنعت گردشگری، دامنه‌ی وسیعی دارد و به همه ارائه دهندگان بخش (محل اقامت، موزه ها، حمل و نقل و راهنماها کمک خواهد کرد).

برای اطمینان از خدمات ایمن و جلوگیری از شیوع ویروس، این استاندارد طراحی شده است تا به ارائه دهندگان گردشگری کمک کند تا بهترین اقدامات را برای ایمنی همه انجام دهند و گردشگران را از اثربخشی آنچه در محل خود دارند اطمینان دهند.

PAS همچنین توسط کمیته استاندارد اروپا (CEN) به عنوان مهر ایمنی گردشگری COVID-19 به تصویب رسیده است؛ بنابراین تعهد خود را به این دستورالعمل ها نشان می‌دهد و استفاده‌ی گسترده از منطقه را تضمین می کند.

ISO/PAS 5643 با در نظر گرفتن پروتکل‌های مختلف در سراسر جهان، به افراد این صنعت کمک می‌کند اقداماتی را که باعث کاهش شیوع بیماری می شود، شناسایی و اجرا کنند.

ماریا کروز کادیز، مسئول گروه کاری که PAS را توسعه داده است، گفت که این استاندارد شامل الزامات و توصیه‌هایی برای محافظت نه تنها گردشگران بلکه از افراد محلی و کارمندان ارائه دهنده گردشگری نیز محافظت می‌کند.

وی گفت: «استاندارد مذکور انعطاف‌پذیر و جامع است تا بتواند با هر نوع سازمانی، از جمله کسب‌وکارهای کوچک سازگار باشد.»

بنابراین این توصیه‌ها به مراکز اقامتی، رستوران‌ها، سواحل و پارک‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، راهنماهای تور، موزه‌ها و مکان‌های میراثی، صنعت کنفرانس و رویدادها، اپراتورهای مسافرتی و جهانگردی و سایر موارد مربوط می شوند.

اخذ ایزو در محیطی امن

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی استاندارد‌های ایزو مطابق با حیطه‌ی کاری خود همین حالا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!