استاندارد ایزو ویژه صنعت کشت و تولید چای

ایزو ویژه تولید چای

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


چای دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان است و با تأثیرات گسترده و ریشه‌دار فرهنگی و اقتصادی، منبع اصلی درآمد محسوب می‌شود و دارای بسیاری از ویژگی‌های تقویت‌کننده سلامتی مانند تسهیل کاهش وزن و کاهش استرس است.

موضوع روز جهانی چای امسال “بهودپذیری، پایداری و سلامت” است که به منظور افزایش آگاهی از نقش مهمی که چای در اقتصادهای درحال رشد بازی می‌کند و بسیاری از مزایای آن برای سلامتی کاربرد دارد.

ایزو بیش از ۳۰ استاندارد اختصاص داده شده به چای دارد که از طریق ایجاد حداقل سطح کیفیت و هماهنگی سنجش محتویات و مواد، به تسهیل این امر کمک می کند و شامل استانداردهای تعیین کافئین یا پلی فنول‌ها، تعاریف چای های مختلف مانند سبز، سیاه یا سفید و روش های نمونه‌برداری با سایر استانداردهای در دست تدوین برای چای اولانگ و ماتچا است.

استانداردهای جدیدی که اخیرا منتشر شده‌اند شامل ایزو ۱۸۴۴۷ برای تعیین تئافلاوین در چای سیاه و ایزو ۱۸۴۴۹ است که اصطلاحات طبقه‌بندی و ارزیابی چای سبز را برای تجارت براساس پارامترهای ظاهری، عطر و طعم تعریف می کند.

اخذ ایزو در محیطی امن

برای اخذ ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!