استانداردهای ایزو در زمینه‌ی آب سالم

استانداردهای ایزو در زمینه_ی آب پاک

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


آب عنصری اساسی در پایداری سیاره‌ی ما است. حدود ۲.۲ میلیارد نفر به آب سالم دسترسی ندارند. ارزیابی این منبع مهم، موضوع امسال روز جهانی آب بود. ایزو استانداردهای بسیاری در این زمینه دارد که به همه‌ی ما در پایداری سیاره و دسترسی آب سالم کمک می کند.

استانداردهایی که از با ارزش ترین منبع ما محافظت می کنند

ایزو ۳۱۶۰۰، بهره وری از آب – الزامات همراه با راهنما برای اجرا، به مناطق مختلف کمک می‌کند تا طرح خود را معرفی کنند. این استاندارد مجموعه ای از بهترین شیوه‌ها و راهنمایی‌ها را برای تهیه و اجرای برنامه بهره وری آب برای محصولات لوله کشی و لوازم مصرف کننده آب فراهم می‌کند.

ریچارد لمبرت، مدیر کمیته ایزو گفت که این راهنما برای ایجاد برنامه های بیشتر با بهره وری آب است که به نوبه خود بازار محصولات را رونق می‌بخشد.

ریچارد گفت: انتظار می رود که استفاده از چنین دانش‌هایی به مصرف کنندگان، منجر به تقاضای بیشتر برای محصولات با مصرف آب شود. این امر باعث تشویق تولیدکنندگان به سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه می شود.

ایزو ۴۶۰۰۱ مربوط به سیستم های مدیریت بهره وری آب است. این راهنما، روش ها و ابزارهایی را برای اندازه گیری مصرف آب فراهم می کند و به سازمان ها کمک می کند اقدامات بهینه سازی استفاده از آن را انجام دهند.

سایر استانداردهای ایزو که به سازمان ها در صرفه جویی در مصرف آب کمک می کنند، شامل دو قسمت ایزو  ۲۰۷۶۰، استفاده مجدد از آب در مناطق شهری – دستورالعمل های مربوط به سیستم استفاده مجدد از آب متمرکز و سری ایزو ۱۶۰۷۵ برای استفاده از فاضلاب تصفیه شده در پروژه های آبیاری است.

استانداردهای فوق تنها تعداد انگشت شماری از صدها استاندارد ایزو هستند که به توسعه پایدار در زمینه آب پاک و بهداشت (SDG 6) کمک می کنند. هدف اخذ این استانداردها، تضمین در دسترس بودن و مدیریت پایدار آب و بهداشت برای همه است. تا سال ۲۰۳۰، بهره وری مصرف آب به میزان قابل توجهی در همه بخش‌ها افزایش می‌یابد و اطمینان حاصل می‌شود که تأمین آب شیرین برای رفع کمبود آب و به طور قابل توجهی تعداد بخش‌های کمبود آب کاهش می یابد.

با ما تماس بگیرید

برای اخذ ایزو مطابق با نوع کسب و کارتان می‌توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!