استاندارد‌های ایزو ویژه هوای پاک و سیاره سالم

استاندارد ایزو ویژه هوای پاک
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

استانداردهای ایزو به هوای سالم و سیاره سالم کمک می‌کنند

از آنجا که بیماری همه گیر COVID-19 همچنان جهان را مختل کرده است، هرگز پیش از این با اهمیت داشتن هوای با کیفیت کافی روبرو نشده بودیم. «هوای سالم، سیاره سالم» موضوع روز جهانی امسال هوای پاک برای آسمانی آبی است که هر سال در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) برگزار می‌شود.

هدف از این روز، توجه‌کردن به آثار منفی آلودگی هوا و نیاز به هوای پاک برای حمایت از سلامتی و محیط زیست است و تأکید می‌کند که برای مقابله با مشکل فزاینده کیفیت هوا، جهان نیاز به همکاری دارد.

ایزو دارای صدها استاندارد است که نشان دهنده اجماع بین المللی در زمینه مقابله با آلودگی هوای داخل و خارج است. اینها شامل استانداردهای اندازه گیری آلاینده‌ها و انتشار گازهای گلخانه‌ای، هوای محیط کار، هوای داخل ساختمان و فناوری‌هایی است که آلودگی هوا را در داخل و خارج کاهش می‌دهند.

نجات جان انسان‌ها

با توجه به این که آلودگی هوا باعث مرگ زودرس ۶.۵ میلیون نفر در سراسر جهان شده است، یافتن راه‌های موثر برای کاهش ذرات مضر و تنفس راحت‌تر ما مهم است. کیفیت هوای در حال گردش در یک محیط ساخته شده را می توان تحت تأثیر عوامل متعددی مانند گازهای مضر، ذرات، بوها، میکروارگانیسم‌ها و انتشارات ناشی از محصولات به خطر انداخت.

بنابراین کیفیت سیستم‌های تهویه و فیلتراسیون و همچنین طراحی و چیدمان، می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد. ایزو ۷۷۰۸ (ISO 7708)، کیفیت هوا- تعاریف کاهش اندازه ذرات برای نمونه برداری مربوط به سلامتی، ایزو ۱۳۱۳۸ (ISO 13138)، کیفیت هوا-قراردادهای نمونه برداری برای رسوب ذرات معلق در دستگاه تنفسی انسان و سری ایزو ۱۶۰۰۰ (ISO 16000) برای هوای داخل ساختمان، تنها برخی از استانداردهایی هستند که از این فناوری‌ها پشتیبانی کند.

حدود سه میلیارد نفر برای آشپزی و گرمایش از شومینه‌های روباز و اجاق‌های ناکارآمد استفاده می‌کنند که آنها را در معرض خطر جدی اختلالات سلامتی و مرگ زودرس قرار می‌دهد. ایزو ۱۹۸۶۹ (ISO 19869)، اجاق‌های آشپزخانه تمیز و محلول‌های شستشو آشپزی – روش های آزمایش میدانی برای اجاق گاز، یک ابزار قدرتمند برای توسعه وسایل آشپزی تمیزتر است. این ابزار برای ارزیابی روش‌های موجود برای آزمایش اجاق گاز و همچنین راهنمایی در مورد ایجاد روش‌های جدید فراهم می‌کند.

نجات سیاره

ایزو همچنین دارای استانداردهای بسیاری است که از راه‌های کاهش آلودگی هوا حمایت می‌کند؛ مانند استانداردهای خودروهای برقی، هیبریدی. اینها شامل ایزو ۲۰۷۶۲ (ISO 20762)، وسایل نقلیه جاده‌ای الکتریکی – تعیین قدرت برای پیشران خودروهای هیبریدی برقی و ایزو ۲۳۲۷۴ (ISO 23274) خودروهای جاده ای هیبریدی-الکتریکی-آلاینده‌های خروجی و اندازه گیری مصرف سوخت است.

همه این استانداردها به بسیاری از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک می کند، از جمله اهداف مربوط به سلامتی و رفاه (SDG 3)، انرژی مقرون به صرفه و پاک (SDG 7) و اقدامات اقلیمی (SDG 13).

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!