ایزو TS 23764:2021 ساختمان‌های با انرژی صفر

ایزو ts 23764
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

ساختمان انرژی صفر که با نام‌های ساختمان «انرژی صفر» (ZNE)، «ساختمان انرژی صفر» (NZEB) و «ساختمان برآیند صفر» نیز شناخته می‌شود، ساختمانی با برآیند مصرف انرژی صفر و آلاینده کربن صفر سالیانه است. ساختمان‌هایی که انرژی مضاعفی را در طول سال تولید می‌کنند ممکن است ساختمان‌های انرژی مضاعف و ساختمان‌هایی که انرژی نسبتاً بیشتری را نسبت به آنچه تولید می‌شود مصرف می‌کنند، ساختمان انرژی نزدیک به صفر یا خانه‌های انرژی خیلی کم نامیده شوند.

بخش ساختمان تقریباً ۴۰ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی را تشکیل می‌دهد که نشان دهنده یک چالش مهم در رقابت با تغییرات آب و هوایی است. اگر بتوانیم به صفر خالص در ساختمان‌ها برسیم، آنگاه می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم. بله، این امکان وجود دارد و به تازگی راهنمای ایزو جدیدی منتشر شده است تا به ما نشان دهد چگونه این تغییر میسر خواهد شد.

ISO/TS 23764، روش‌شناسی برای دستیابی به ساختمان‌های غیرمسکونی با انرژی صفر (ZEB)، یک رویکرد گام‌به‌گام را تعیین می‌کند که سازمان‌ها می‌توانند به دنبال کاهش مصرف انرژی ساختمان‌ها باشند و با منابع تجدید پذیر مقابله کنند. افزون‌براین، مشخصات فنی عناصری مانند گرمایش، سرمایش، آب گرم، روشنایی، آسانسور، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، مدیریت انرژی و غیره را در نظر می‌گیرد.

دکتر توشیهیرو نوناکا، گردآورنده گروهی از کارشناسانی که این دستورالعمل را تهیه کردند، گفت که با نزدیک شدن به COP26، رهبران و سازمان های بیشتری به دنبال راه حل هایی برای چالش آب و هوا هستند.

او گفت: بخش ساختمان یک فرصت بزرگ برای کاهش انتشار کربن و دستیابی به بسیاری از اهداف تغییرات آب و هوایی جهان مانند توافقنامه پاریس است.

ISO/TS 23764 نه تنها به سازمان‌ها کمک می‌کند تا انتشار کربن خود را کاهش دهند، بلکه از بازار محصولات و فناوری‌های جدیدی که این امر را تسهیل می‌کنند و سرمایه‌گذاری را در این زمینه جذب می‌کنند، حمایت می‌کند.

این راهنمایی همچنین به تحقق بسیاری از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDG) کمک می‌کند که شامل اهداف مربوط به انرژی مقرون به صرفه و پاک (SDG7)، شهرها و جوامع پایدار (SDG11) و اقدام آب و هوا (SDG13) است.

ISO/TS 23764 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 205، طراحی محیط ساختمان که دبیرخانه آن توسط ANSI، عضو ایزو برای ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود، توسعه یافته است.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر و پاسخگویی به سوالات خود با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید و یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!