آخرین گزارش هیئت بین‌دولتی تغییر اقلیم (IPCC) در مورد مخاطرات تغییرات آب‌وهوایی

هیئت بین‌دولتی تغییر اقلیم

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو از سیاست‌گذاران با راه‌حل‌های مورد توافق بین‌المللی پشتیبانی می‌کند

بر اساس جدیدترین یافته‌های هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا (IPCC)، برجسته‌ترین مقام جهانی در زمینه آب وهوا،  اگر اقدامات جدی برای کاهش تغییرات آب و هوایی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام نشود، آینده مبهم به‌نظر می‌رسد.

این گزارش که هفته گذشته منتشر شده است، بیان می‌کند: «تازمانی‌که کاهش فوری ، سریع و وسیع در انتشار گازهای گلخانه‌ای وجود داشته باشد، محدود کردن گرمایش تا نزدیک ۱.۵ درجه سانتیگراد یا حتی ۲ درجه سانتی گراد دور از دسترس خواهد بود.» عواقب آن می‌تواند پیامدهای جدی برای کشاورزی و سلامتی داشته باشد و باعث حوادث شدید آب و هوایی و بلایای طبیعی شود.

دانشمندان برجسته‌ی جهان به دولت‌ها در مورد خطرات آب و هوایی COP26 در گلاسکو امسال هشدار جدی می‌دهند. با توجه به اهمیت دستیابی به این نقاط عطف، ایزو در حال توسعه یک ابزار اقدام آب و هوایی است تا به اعضای خود در تعامل با دولت‌ها و سیاست‌گذاران خود برای تسریع راه حل های تغییر آب و هوا کمک کند.

استانداردهای بین المللی با ارائه نوآوری‌ها، اقدامات، دستورالعمل‌ها و بهترین شیوه‌ها، بخشی جدایی ناپذیر از ماتریس اقدامات اقلیمی است. آنها همچنین برای حمایت از فناوری های جدید مانند فناوری های تجدیدپذیر و مدیریت محیط زیست اساسی هستند. اینها شامل ایزو ۱۴۰۶۴ برای سنجش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای ، ایزو ۱۴۰۶۷ برای محاسبه‌ی میزان کربن محصولات و ایزو ۱۴۰۸۰ برای روشهای موثر در اقدامات اقلیمی است. تعدادی از استانداردهای حمایت از منابع سبز و پایدار نیز در حال ورود به بازار سرمایه گذاری هستند.

سرجیو موخیکا، دبیرکل ایزو در مورد فوریت اقدامات اقلیمی گفت که استانداردهای بین المللی باید بخشی از پاسخ هماهنگ‌شده از هر زمان دیگری در راستای COP26 باشد. این فرصتی برای تقویت نقش بین المللی است استانداردها در سیاست تغییرات آب و هوایی و در اجرای تعهدات توافقنامه پاریس است.

ما می دانیم که استانداردهای بین‌المللی نقش مهمی در حمایت از راه‌حل‌هایی که باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می شود، ایفا می‌کنند. علاوه‌بر این، آن‌ها برای کمک به دولت‌ها در اجرای سیاست‌های پیشگیرانه برای دستیابی به دستور کار تغییرات آب و هوایی ضروری هستند.

در اجلاس COP26 همه طرف‌های کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا گرد هم می آیند تا اقدامات در راستای اهداف توافقنامه پاریس تسریع شود. این مراسم از ۳۱ اکتبر تا ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ (۹ تا ۲۱ آبان ۱۴۰۰) در گلاسکو، انگلستان برگزار می شود.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!