آشنایی بیشتر با گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲ – نوآوری برای سازمان ها

ایزو 56002 - نوآوری

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲ از طریق گواهی انطباق، با رعایت تمام حسابرسی شخص ثالث، با ممیزی های اولیه و دوره ای انجام می شود.

گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲ بر اساس الزامات استاندارد است. یعنی در آن شرکت دستورالعمل‌های استاندارد با تایید فرآیندها، مصاحبه‌ها، و ارزیابی‌ها حسابرسی می‌شود.

گواهینامه ISO 56002 مزایای بزرگی برای سازمان ها دارد که عبارت است از:

  • پایداری تجارت
  • پیش بینی روندها
  • فرهنگ نوآوری
  • بینش مدیریت
  • پیشرفت مداوم
  • نوآوری مبتنی بر بازخورد

مزایایی که گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲ برای یک سازمان به ارمغان می آورد تنها به مزایای توصیف شده محدود نمی شود، اما می توان گفت مزایای فوق از مهم ترین موارد می باشد. در ادامه توضیحاتی در رابطه با این مزایا داده می شود.

پایداری تجارت

در بازارهای رقابتی، پایداری کسب و کار مسئله بقا است. شرکت های دارای گواهینامه ISO 56002 از ساختار و انعطاف کافی برای تغییر مدل کسب و کار خود و ادامه حیات در بازارهای رقابتی برخوردار هستند.

پیش بینی روندها

با اخذ گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲، یک شرکت برای مدیریت در تجارت خود، با ساختارهای نوآوری در الزامات اصلی روشی را به کار گرفته است.

فرهنگ نوآوری

با اخذ گواهینامه ISO 56002، شرکت ها نه تنها استانداردی را در فرآیند های خود پیاده سازی می کنند، بلکه فرهنگ نوآوری را نیز ایجاد می کنند که این یکی از الزامات استاندارد است که به سازمان ها توصیه می شود چنین فرهنگی را پیاده سازی کنند.

بینش مدیریت

در چارچوب ایزو ۵۶۰۰۲، شرکت ها برای مدیریت بینش ها تمرین می کنند. این استاندارد دستورالعملهایی را برای سازمان ایجاد می کند تا بتواند به طور موثر مدیریت داخلی بینش را که نتایج خوب ایجاد می کند، پیاده نماید.

پیشرفت مداوم

مانند هر استاندارد ایزو، گواهینامه ISO 56002 ابزار PDCA را ارتقا می دهد. بنابراین باعث بهبود مستمر در کل فرآیند نوآوری و همچنین در روش های پیاده سازی شده برای تولید نوآوری می شود.

نوآوری مبتنی بر بازخورد

سرانجام، نوآوری در بازخورد از نظر ما مزیت اصلی ایزو ۵۶۰۰۲ است. گواهینامه ایزو ۵۶۰۰۲ به چندین روش مختلف باعث ارتقا نوآوری در سازمان توسط ممیزی های داخلی، ممیزی انطباق توسط مرکز صدور گواهینامه، عملیات و روش های برنامه ریزی می شود.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!