تولید در جهان پس از کرونا

تولید-در-جهان-پس-از-کرونا

هیچ سازنده‌ای در اثر همه‌گیری بدون تغییر باقی نماند. آسیب‌پذیری‌ها در زنجیره تأمین آشکار شد و تغییرات تسریع شد. برخی از کسب‌وکارها مجبور شدند درهای خود را ببندند یا تولید خود را کاهش دهند، و بسیاری از آنها با بازگشت تقاضای مشتری غافل شدند.

با حرکت به دنیای پس از همه‌گیری و تأمل در درس‌های آموخته شده، بسیاری از مشاغل در صنعت تولید همچنان چالش‌هایی را تجربه می‌کنند. این چالش‌ها چیست؟ و در یک دنیای غیرقابل پیش‌بینی چگونه می‌توان برای آینده آماده شد؟

چالش های پیش روی صنعت تولید

اختلال در زنجیره تأمین

پس از دو سال اختلال در زنجیره‌ی تأمین، مشکلات همچنان پابرجا هستند و تا حدی عرضه به‌سادگی قادر به پاسخگویی تقاضا نیست. ما دیده‌ایم که چگونه کمبود تراشه‌های کامپیوتری در صنایع مختلف تأثیر منفی داشته است. برای صنعت خودرو، کمبود تراشه، خودروسازانی مانند تویوتا را مجبور کرده است که اهداف تولید و تحویل را کاهش دهند.

از آنجاکه زنجیره تأمین پیچیده جهانی در طول قرنطینه ملی مختل شد، بسیاری از مشاغل مجبور به ارزیابی چرخه عمر تولید خود شدند. توسعه یک استراتژی زنجیره تأمین بلندمدت بخش کلیدی پس از همه‌گیری خواهد بود.

کمبود مهارت

گزارشی توسط Search Consultancy نشان داد که صنعت مهندسی و تولید بدترین آسیب را دیدند و ۸۵ درصد از مشاغل در حال حاضر فشار ناشی از کمبود کارگران ماهر را احساس می‌کنند.

رقابت برای استعدادها زیاد است و برای بسیاری نیز مبارزه برای به دست آوردن استعدادهای مورد نیازشان وجود دارد. این بیماری همه‌گیر آموزش را مختل کرد که باعث کاهش ورود کارکنان جدید واجد شرایط شده است. با گسترش اتوماسیون و دیجیتالی‌شدن در صنعت تولید، نقش‌ها در زنجیره تأمین در حال تغییر است. سرعت پیشرفت این تغییر تکنولوژیکی به معنای کمبود مهارت‌های مورد نیاز برای ادامه دادن است.

صفر خالص

با فشار بر همه مشاغل برای کاهش ردپای کربن و رسیدن به هدف صفر خالص، پایداری چالش بزرگی برای بسیاری در تولید خواهد بود. به‌عنوان بخشی از این تعهد، دولت گزارش ریسک آب و هوا را برای بسیاری از شرکت ها تا سال ۲۰۲۳ اعلام کرد.

بخش‌های تولید و ساخت‌وساز مجموعا ۱۶ درصد از کل انتشار کربن بریتانیا را تشکیل می‌دهند. در صنعتی که گازهای گلخانه‌ای قابل توجهی تولید می‌شود، کسب‌و‌کارهای تولیدی نقش مهمی در دستیابی به هدف صفر خالص دارند.

همچنین فشار مشتریان و کارمندان بالقوه وجود دارد. از آنجاکه مصرف‌کنندگان بیشتر به سمت برندها و تجارت‌های پایدار گرایش پیدا می‌کنند، شرکت‌ها باید شیوه‌های تجاری خود را برای پایدارتر شدن تطبیق دهند.

کاهش اثرات زیست محیطی شما مزایای تجاری زیادی دارد، از رعایت قوانین و نشان دادن اعتبار سبز شما تا کاهش ضایعات و بهبود کارایی. قرار دادن پایداری در مرکز استراتژی کسب‌و‌کار شما می‌تواند به کسب‌و‌کار شما ارزش افزوده و به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ایجاد مزیت رقابتی کمک کند. یکی از راه های انجام این کار، پیاده سازی یک سیستم مدیریت زیست محیطی مانند ایزو ۱۴۰۰۱ است.

کلید بهبود و رشد پایدار

چنانچه همه‌گیری چیزی به ما آموخته باشد، آن نیاز روزافزون به شفاف‌سازی و انعطاف‌پذیری زنجیره تأمین است. با بینش و دید بیشتر در کل زنجیره تأمین، بیشتر می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و برای مشکلات احتمالی آماده شوید.

این بیماری همه‌گیر نیاز به آمادگی کسب‌وکارها برای موارد غیرمنتظره را برجسته کرد. ایجاد یک زنجیره تأمین انعطاف‌پذیرتر برای بهبود بلندمدت و پایدار بسیار مهم است.

اتخاذ یک رویکرد مبتنی بر ریسک می‌تواند به شما کمک کند خطرات احتمالی برای عملیات تجاری خود را شناسایی کرده و برنامه‌هایی برای کاهش یا حذف آنها ایجاد کنید. این امر همچنین به شما کمک می‌کند تا هر فرصتی را که می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد شناسایی و در هزینه‌ها صرفه جویی کرد. اتخاذ یا تطبیق طرح تداوم کسب‌وکار شما همچنین می‌تواند کسب‌و‌کار تولیدی شما را بر پایه قوی‌تری قرار دهد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم نیز در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و به‌ویژه اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!