پیام اولریکا فرانکه، رئیس جدید ایزو و دیدگاه او درباره‌ی اهمیت ایزو

رئیس جدید ایزو

در ژانویه ۲۰۲۲، اولریکا فرانکه نقش جدید خود را به عنوان رئیس ایزو آغاز کرد. در این پیام خوشامدگویی، او دیدگاه‌های خود را در مورد اهمیت فزاینده ایزو و استانداردهای بین‌المللی در شرایط کنونی جهانی و تمرکز دوره تصدی خود برای دو سال آینده به اشتراک می‌گذارد.

به‌گفته‌ی اولریکا، برعهده گرفتن ریاست ایزو، توسعه‌دهنده پیشرو استانداردهای بین‌المللی در جهان و بازیگر کلیدی در ایجاد یک سیاره پایدار، افتخار بزرگی است. امروز، جهان ما با بزرگترین چالش‌های خود مواجه است، که احساس اضطراری را به ارمغان می‌آورد که قبلاً دیده نشده بود.

در طول زندگی حرفه‌ای خود در ساخت‌و‌ساز، برنامه‌ریزی شهری و املاک و مستغلات و دوران تصدی خود در هیئت مدیره مؤسسه استانداردسازی سوئد (SIS)، به‌طور مستقیم دیدم که چقدر می‌توان از طریق استانداردسازی بین المللی به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد. برای من آشکار شد که استانداردها ابزار ضروری برای حل بسیاری از مسائل هستند. از دولت گرفته تا تجارت و جامعه مدنی، استانداردها به مردم در سراسر جهان اجازه می‌دهند تا به یک زبان مشترک صحبت کنند و به‌عنوان معیار بین‌المللی برای کیفیت، ایمنی و بالاتر از همه، اعتماد عمل کنند.

فرآیند توسعه‌ی استانداردها که مستلزم اجماع و شفافیت است، منافع و کارایی بزرگی را برای استفاده‌کنندگان از استانداردها به ارمغان می‌آورد. در مجمع عمومی ۲۰۲۱ لندن، ایزو به‌عنوان یک سازمان، رسماً اعلامیه لندن را برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی از طریق استانداردها تصویب کرد. این اقدام جهانی، فراتر از مرزهای ملی است و به همکاری بین‌المللی و راه‌حل‌های هماهنگ در سطوح مختلف نیاز دارد. همچنین این امر مستلزم گفتگو و همکاری نزدیک با همه‌ی اعضای ایزو است که برای ارتقای پیاده‌سازی و استفاده از استانداردهای مربوطه در هر کشور بسیار مهم هستند و متعهد شده‌اند که بخشی از این ابتکار عمل باشند. نیاز جهانی به استانداردهای بین المللی برای ارائه راه‌های قابل اعتماد و قابل تکرار برای گزارش معیارهای مرتبط با داده‌های تغییرات آب و هوا وجود دارد. ما باید به‌عنوان یک جامعه متحد گرد هم بیاییم تا راه‌حلی ارائه کنیم.

بسیار مهم است که کشورهای در حال توسعه در دستور کار آب و هوا گنجانده شوند. ایزو باید برای ایجاد ظرفیت و ارائه کمک‌های مالی و… به اعضایی که در این زمینه و سایر بخش‌ها درخواست راهنمایی و پشتیبانی می‌کنند، آماده باشد. رئیس جمهور سابق، ادی نجوروگه موافقت کرده است که در دوران ریاست جمهوری من به عنوان مشاور ویژه باقی بماند و در این مقام، با همکاری کمیته ایزو برای امور کشورهای در حال توسعه (DEVCO) برای افزایش سرمایه‌ای که به استانداردسازی بیشتر در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند، کار خواهد کرد.

زندگی با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا به‌ویژه برای یک سازمان بین‌المللی چالش برانگیز بوده است. در میان بسیاری از چیزهای دیگر، سفر و ملاقات غیرممکن شد. در نتیجه، همه ما مجبور شده‌ایم یاد بگیریم که به روش‌های جدیدی تعامل کنیم و از راه دور در مناطق زمانی مختلف کار کنیم. این چالش‌ها همچنین فرصتی برای بازنگری در نحوه زندگی و کار ما فراهم کرده است. جلسات مجازی مکمل بسیار خوبی شدند و به ما کمک کردند تا سفر را کاهش دهیم؛ اما مجموعه‌ای از چالش‌های خاص خود را ارائه کردند. چالش ما در حال حاضر این است که چیزهایی را که در طول همه‌گیری آموخته‌ایم، با نحوه تعامل در آینده ترکیب کنیم تا وضعیتی عادی و جدید برای سازمان خود ایجاد کنیم.

کار در شرایط کرونا آسان نبوده است؛ اما سازمان‌هایی مانند ایزو باید به سازگاری خود ادامه دهند. ما تنها کسی نیستیم که استانداردهای بین المللی را توسعه و ترویج می‌کنیم. همکاری عمیق‌تر با سایر سازمان‌های استاندارد بین‌المللی برای اطمینان از ثبات و پاسخگویی در توسعه استانداردها ضروری است. همچنین همکاری نزدیک با یکدیگر برای حمایت از مزایای استانداردها حیاتی خواهد بود. اتحادهای قوی برای عمل در شرایط در حال تغییر امروزی مهمتر از همیشه هستند.

اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) نمونه‌ای است که در آن جهان گرد هم آمده است. مشارکت‌های ما می‌توانند بر بیش از یک سازمان به‌تنهایی غلبه کنند. ایزو به‌نوبه خود می‌تواند استانداردهایی را ارائه دهد که پیش‌نیازی برای دستیابی به پایداری اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی است. با هم می‌توانیم به اهداف مشترک خود برسیم.

با این روحیه، نمی‌توانم به‌اندازه کافی بر اهمیت استراتژی ایزو ۲۰۳۰ (ISO 2030) تاکید کنم. چشم‌انداز و اهداف، ما و اعضایمان را در کارمان برای ارتقای مزایای استانداردها، توسعه استانداردهای جدید در صورت نیاز، و استفاده از سیستم مورد اعتماد راهنمایی می‌کند.

تمرکز دوران تصدی من به عنوان رئیس ایزو شامل موارد زیر خواهد بود:

  • هدایت اجرای بیانیه لندن در حمایت از اهداف توسعه پایدار.
  • همکاری با دبیرکل و تیم او برای اجرای استراتژی ISO 2030
  • افزایش مشارکت کشورهای در حال توسعه در استانداردسازی بین‌المللی و متنوع کردن بودجه برای فعالیت‌های ظرفیت‌سازی با همکاری مشاور ویژه و رئیس DEVCO.
  • تنوع و مشارکت بیشتر.
  • اهمیت استانداردهای بین‌المللی و آنچه را که می‌توان با استفاده از آنها چه در کشور سوئد و چه در هر جای دنیا، پیوسته به دست آورد.

همان‌طور که من ریاست خود را آغاز می‌کنم، به‌شدت از شرایط غیرعادی که جهان ما با آن مواجه است آگاه هستم. این دوران پرتلاطم نیازمند رهبری مجدد است که با عزم خود و تعهد بی قید و شرط به موفقیت سازمان ما پیش می‌رود. از این فرصت استفاده می‌کنم و صمیمانه از اعتماد شما به من تشکر می‌کنم. من مطمئن هستم که با هم می‌توانیم به چیزهای بزرگ برای خیر همه دست یابیم و زندگی را آسان تر، ایمن‌تر و بهتر کنیم.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف، شرکت‌ها و سازمان‌ها است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو، پیاده‌سازی ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزو می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!