بهترین روش‌های امنیت شبکه که باید رعایت کنید

بهترین-روش‌های-امنیت-شبکه

همه ما با جمله‌ی پیشگیری بهتر از درمان است، آشنا هستیم و در بیشتر جنبه‌های زندگی نیز مطرح می‌شود. این جمله همچنین زمانی‌که برای اکوسیستم امنیت شبکه تجاری اعمال شود، بیشتر کاربرد دارد.

تعدادی پارامتر وجود دارد که همیشه باید بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که سیستم IT عاری از هک یا آسیب پذیری است.

رایج‌ترین آن‌ها هک اینترنتی به نشت اطلاعات پیچیده است. امنیت فناوری اطلاعات برای همه سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

با پیشرفت فناوری اینترنت، کسب و کارها و سیستم‌های کامپیوتری اکنون می‌توانند داده های حساس را راحت‌تر از قبل به اشتراک بگذارند؛ بنابراین امنیت فناوری اطلاعات باید تقویت و تمام تراکنش‌ها و تعاملات مشکوک نظارت شود.

بهترین روش‌های امنیت شبکه

حفظ نرم‌افزار

به‌روزرسانی آنتی‌ویروس فوق بحرانی است. بنابراین استفاده از راهکارهای قدیمی شاید برای مقابله حملات کافی نباشد. پیشرفته‌ترین آنتی ویروس می‌تواند از ۹۰ درصد موارد محافظت کند.

بهبود نظارت‌پذیری شبکه

تیم فناوری اطلاعات باید هوشیار باشد و برای بهبود نظارت‌پذیری شبکه تلاش کند تا همه پورتال‌های اشتراک‌گذاری و دسترسی را پیگیری کند.

تقریباً ۷۵ درصد از نقض‌های داده‌ها ناشی از تهدیدات داخلی یا از طریق سهل انگاری کارمندان یا پیمانکاران است.

به‌طور مداوم همه کاربران درون شبکه خود را زیر نظر داشته باشید و یک پنجره سیاست امنیتی و احراز هویت ایجاد کنید. بنابراین، پیگیری کاربران شبکه و نظارت بر فعالیت‌ها به انجام اقدامات اصلاحی کمک می‌کند.

نظارت بر مجوزهای کاربر

مجوزهای دسترسی به شبکه و دسترسی به اطلاعات حساس باید به طور مداوم نظارت شود. اغلب هک‌ها در مواردی که کاربران مجاز سعی در سرقت داده‌های ارزشمند دارند، عمدی هستند.

از این رو، دستورالعمل های استفاده از شبکه را برای همه کاربرانی که به اطلاعات شبکه دسترسی دارند، اجرا کنید. همچنین، مراقب دستگاه‌های خود کارمند و سایر ابزارهای موجود در سازمان متصل به شبکه خود باشید. این دستگاه‌ها می توانند به عنوان حامل برنامه‌های مخرب عمل کنند یا منجر به نشت داده‌ها شوند.

آزمایش سیستم امنیت فناوری اطلاعات

یکی از عناصر کلیدی در امنیت فناوری اطلاعات، ایجاد دفترچه راهنما است که بهترین شیوه‌ها و اقدامات اصلاحی را مستند می‌کند. از این رو، مستندسازی برنامه امنیت اطلاعات شما به هشدار مسائل امنیتی و اجرای روان عملیات روزانه تجاری کمک می‌کند.

آموزش کارمندان در کتابچه راهنمای امنیت فناوری اطلاعات باید یک فرآیند اجباری در حین ورود یک کارمند جدید به سازمان باشد.

افزون‌براین، کارمند را قادر می‌سازد تا در مورد ویژگی‌های امنیتی اطلاعات بیشتری کسب کند و همچنین داده‌های سازمان را از سوء استفاده یا استفاده بی‌دقت توسط کارمندان جدید ایمن نگه می‌دارد.

مدیریت فروشنده

ایمن سازی ارائه‌دهندگان شخص ثالث برای ایمن‌سازی سازمان شما از هک داده‌های خارجی بسیار ضروری است.

اطمینان حاصل کنید که همه فروشندگان در مورد الزامات امنیت فناوری اطلاعات شما و اینکه چقدر می‌توانند نیازهای شما را پشتیبانی کنند، آموزش دیده‌اند.

فقدان اسناد و مدارک مناسب و ارائه رهنمودها به فروشندگان منجر به خطر درز اطلاعات مشتری در خارج از شبکه خواهد شد.

الزامات و دستورالعمل‌های رمز عبور

یک خط مشی رمز عبور قوی باید تهیه و بین کارمندان پخش شود. همچنین یادآوری‌های به‌موقع باید تنظیم و به ایستگاه‌های کاری کارکنان ارسال شود تا رمز عبور خود را هر سه ماه یکبار تغییر دهند تا امنیت فناوری اطلاعات افزایش پیدا کند.

آماده‌کردن چارچوب تداوم کسب و کار

کسب و کار باید یک چارچوب در کنار بیمه امنیت سایبری آماده کند. بیمه امنیت سایبری به پوشش خسارات مستقیم و غیرمستقیم شرکت به‌دلیل تخلف کمک می کند.

سند تداوم کسب و کار همچنین شامل یک طرح پاسخ به نقض است که به کارکنان فناوری اطلاعات کمک می‌کند تا تلاش های لازم را برای کاهش تأثیر نقض انجام دهند.

با تهیه یک طرح دقیق تداوم کسب‌وکار، در صورت نقض داده‌ها، به اجرای کسب‌وکار به‌طور معمول کمک می‌کند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ در این زمینه‌ها می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. خدمات ایزوسیستم نیز در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!