استاندارد جدید ایزو ۲۰۹۸۰:۲۰۲۰ منتشر شد – کنگر فرنگی – صنایع غذایی

گواهینامه ایزو 20980

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


کنگر فرنگی چیست؟

کَنگَر فرنگی که در منابع طب سنتی ایرانی ارده شاهی نامیده می‌شود، نوعی گیاه یکساله و بومی جنوب اروپا و کنارهٔ مدیترانه است. غنچهٔ این گیاه خوراکی است و بیشتر به صورت آب‌پز پخته می‌شود. همچنین، در ایتالیا، این گیاه سبزیِ اصلی پیتزای چهارفصل در فصل بهار است. در زبان فرانسوی به آن آرتیشو و در انگلیسی به آن آرتیچوک می‌گویند. کنگر فرنگی یا آرتیشو گیاهی است علفی که در ایران نیز پرورش داده می‌شود و در طب جدید عصارهٔ آن به صورت آمپول یا قطره به نام کوفیتول تجویز می‌شود.

به تازگی گواهینامه ایزو جدیدی برای کنگر فرنگی منتشر شده است.

کنگر فرنگی از زمان روم وجود داشته است. این روزها در بسیاری از سفره های خانوادگی جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و همچنین در قلب یک صنعت چند میلیارد دلاری قرار دارد و سالانه حدود ۱.۷ میلیون تن آن مصرف می شود. برای کمک به حمایت از این بخش، اولین استاندارد بین المللی کنگر فرنگی به تازگی منتشر شده است.

ISO 20980، کنگر فرنگی – مشخصات و روش های آزمایش، الزامات و روش های آزمون کنگر فرنگی تازه را مشخص می کند. این استاندارد انواع مختلف کنگر فرنگی را با الزامات و توصیه های مربوط به شکل ظاهری و کیفیت آنها بیان می کند، که هر دو برای تجارت و مصرف بی خطر و لذت بخش مهم هستند. همچنین دارای راهنمایی در مورد حمل و نقل و نگهداری، بسته بندی، بهداشت، بقایای سموم دفع آفات و موارد دیگر است.

ایزو ۲۰۹۸۰:۲۰۲۰ یکی از صدها استاندارد بین المللی ISO است که به صنایع غذایی اختصاص داده شده است. این استاندارد توسط SC 3، در  کمیته فنی ISO / TC 34، محصولات غذایی توسعه شده است.

با ما تماس بگیرید!

برای اخذ ایزو مطابق با نوع کسب و کار خود همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!