استانداردهای جدید ایزو برای محافظت از چشم منتشر شد

ایزو محافظت از چشم

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


چشم ما، پنجره ای به دنیا و یکی از اندام های حسی پیشرفته می باشد؛ اما اغلب اوقات چشم های ارزشمند ما نادیده گرفته می شوند. صدمه به چشم ها می تواند عواقب گسترده ای برای جسم و روح داشته باشد. بنابراین محافظت از چشمان ما باید در کنار سایر وسایل محافظت شخصی در هر موقعیتی که خودمان را پیدا می کنیم، از جمله کار و بازی، مورد توجه قرار دهیم.

به تازگی ایزو، استانداردهای مختلفی را در زمینه محافظت از چشم و صورت، منتشر کرده است که در برابر خطرات احتمالی چشم از جمله اشعه ماورا بنفش (UV) و اشعه مادون‌قرمز (IR) محافظت می‌کند و آخرین تحولات در حفاظت را در نظر می‌گیرد.

استانداردهای مختلف ملی وجود دارد؛ اما این سری از استانداردهای بین المللی برای محافظت از چشم و صورت هستند و آخرین روندها و فن آوری های استفاده از محافظت از چشم را بیان می کنند.

سری استاندارد محافظت از چشم و صورت در محل کار

سری استاندارد ایزو ۱۶۳۲۱، الزامات عمومی تجهیزات چشم و صورت را برای محافظت از خطرات رایج در محل کار مانند ذرات معلق، گازهای مضر، تابش نور، پاشش و موارد دیگر، مشخص می کند.

ایزو ۱۶۳۲۱ در سه بخش منتشر شده است:

ISO 16321-1، محافظت از چشم و صورت برای استفاده شغلی – قسمت ۱: الزامات عمومی

ISO 16321-2، محافظت از چشم و صورت برای استفاده شغلی – قسمت ۲: الزامات اضافی برای محافظت هنگام جوشکاری و تکنیک های مربوطه

ISO 16321-3، محافظت از چشم و صورت برای استفاده شغلی – قسمت ۳: الزامات اضافی برای محافظ های شبکه بندی و توری

سری استاندارد محافظت از چشم و صورت در زمینه ورزش

سری ایزو ۱۸۵۲۷، به تجهیزات محافظت از چشم و صورت برای اسکی، شنا، راکت بال و اسکواش اشاره می کند تا از محافظت موثر در برابر خطرات احتمالی اطمینان حاصل کند.

ایزو ۱۸۵۲۷ در سه بخش منتشر شد:

ISO 18527-1، محافظت از چشم و صورت برای استفاده ورزشی – قسمت ۱: الزامات عینک اسکی و اسنوبورد در سراشیبی

ISO 18527-2، محافظت از چشم و صورت برای استفاده در ورزش – قسمت ۲: الزامات محافظت از چشم برای راکتبال و اسکواش

ISO 18527-3، محافظت از چشم و صورت برای استفاده در ورزش – قسمت ۳: الزامات و روش های آزمایش عینک مورد استفاده برای شنا

این استانداردها و سایر استانداردهای مربوط به محافظت از چشم و صورت توسط کمیته فرعی ISO 6 SC، محافظت از چشم و صورت، کمیته فنی ISO / TC 94، ایمنی شخصی – تجهیزات حفاظت شخصی تهیه شده است.

مشاوره رایگان اخذ ایزو!

برای اخذ ایزو مطابق با نوع کسب و کار خود همین حالا با شماره ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!