اخذ گواهینامه ایزو ویژه شیرینی فروشی و قنادی

ایزو شیرینی فروشی

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


شاید تصور کنید که اخذ ایزو برای مشاغل مختلف مانند شیرینی فروشی سخت باشد. اما اینطور نیست. ما قدم به قدم در کنار شما هستیم تا روند پیاده سازی و اخذ ایزو را برای شما ساده نماییم.

گواهینامه ایزو چگونه برای مشاغل اعمال می شود؟

همیشه مشتریان شما هستند که در مورد خوب بودن کیفیت محصولات شما تصمیم می گیرند و نظر می دهند. استاندارد های ایزو باعث می شوند شما به نتایج سازگار و بهبود مستمر دست یابید. بنابراین، اخذ ایزو به کسب و کار شما کمک می کند تا در کنترل و بهبود فرایندها به نتیجه بهتری برسید.

حال بیایید مهم ترین استانداردهایی را که می توانید برای قنادی خود اخذ کنید، به شما معرفی کنیم. فراموش نکنید که اخذ ایزو یکی از بهترین روش های مدیریت کیفیت؛ بهبود مستمر و توسعه بازارهاست.

ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت)

ایزو ۹۰۰۱ به عنوان یک استاندارد بین المللی تعریف می شود که الزامات سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را مشخص می کند. سازمان ها از استاندارد ایزو ۹۰۰۱ برای نشان دادن توانایی ارائه مداوم محصولات و خدمات متناسب با نیازهای مشتری استفاده می کنند. این استاندارد محبوب ترین استاندارد در سری ISO 9000  و تنها استاندارد این سری است که سازمان ها می توانند اخذ نمایند. این استاندارد جزو سری استانداردهای پایه و عمومی است و تمامی شرکت ها و سازمان ها از جمله قنادی ها و شیرینی فروشی ها هم می توانند برای پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو آن اقدام نمایند.

ایزو ۹۰۰۱ برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO)، آژانس بین المللی متشکل از نهادهای استاندارد ملی بیش از ۱۶۰ کشور، منتشر شد. نسخه فعلی ISO 9001 در سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شده است.

ایزو ۲۲۰۰۰ – سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی

ایزو ۲۲۰۰۰ یک استاندارد بین المللی مورد قبول جهانی است که الزامات سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی را مشخص می کند. ایزو ۲۲۰۰۰ در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. ایزو ۲۲۰۰۰ برای کلیه مشاغل درگیر در زنجیره غذایی که هدف اصلی آنها اطمینان از ایمنی مواد غذایی است، قابل اجرا می باشد. این استاندارد چارچوبی را بیان می کند که تمام قسمتهای زنجیره تأمین غذا را از تولید کننده تا مصرف کننده هماهنگ کرده و به شما کمک می کند خطرات غذایی را کاهش دهید، خطرات را کنترل کرده و از آلودگی جلوگیری نمایید.

پس اگر مالک یک شیرینی فروش و قنادی هستید یا در حوزه مواد غذایی قعالیت دارید اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ یکی از الزامات کار شماست.

با اخذ گواهینامه ISO 22000 شما قادر خواهید بود:

  • سود را افزایش دهید.
  • خطرات ایمنی مواد غذایی را کنترل و از بین ببرید.
  • فرآیندهای مورد نیاز برای تهیه غذای سالم را بهبود ببخشید.
  • اطمینان مشتری از در کنترل هر گونه خطرات ایمنی مواد غذایی را افزایش دهید.
  • تجارت بین المللی را ارتقا دهید.

تولید خوب محصول  (GMP)

Good Manufacturing Practice (GMP)، استانداردی برای اطمینان از تولید و کنترل مداوم محصولات مطابق با استانداردهای کیفیت می باشد. این استاندارد برای به حداقل رساندن خطرات موجود در هر تولید طراحی شده است.

GMP کلیه جنبه های تولید را از مواد اولیه، محل و تجهیزات گرفته تا آموزش و بهداشت شخصی کارکنان تحت پوشش قرار می دهد. رویه های دقیق نوشته شده برای هر فرآیند ضروری است که می تواند کیفیت محصول نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

Haccp (سیستم ایمنی مواد غذایی)

HACCP یک سیستم مدیریتی است که در آن ایمنی غذا از طریق تجزیه و تحلیل و کنترل خطرات بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی حاصل از تولید، تهیه و جابجایی مواد اولیه، توزیع و مصرف محصول نهایی مورد بررسی قرار می گیرد.

ایزو ۱۰۰۰۴ (رضایت مشتری)

ایزو ۱۰۰۰۴ راهنمایی برای تعریف و اجرای فرآیندهای نظارت و سنجش رضایت مشتری ارائه می دهد. رضایت مشتری از طریق شناسایی انتظارات مشتری، تجزیه و تحلیل و جمع آوری داده ها در مورد رضایت مشتری، بهبود و نظارت بر رضایت مشتری حاصل می شود. ایزو ۱۰۰۰۴ برای همه سازمانها در هر اندازه و صنایع طراحی شده است. از جمله مزایای فراوان اجرای این استاندارد می توان به حل و فصل شکایات، رضایت مشتری، مشتری مداری، تشویق پرسنل در بهبود روابط با مشتریان اشاره کرد.

با ما تماس بگیرید!

برای اخذ ایزو می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!