گزارش‌ها نگرانی‌های بهداشت روانی را در طول بیماری کرونا نشان می‌دهد

نگرانی های بهداشت روانی در کرونا

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تغییرات زیادی در محل کار و نیروی کار ایجاد شد. با این همه تغییر، جای تعجب نیست که سلامت روان کارکنان آسیب ببیند.

گزارش جدید Lloyds Register شدت این مسئله را بررسی کرده است. از ۵ هزار و ۵۰۰ کارمند در ۱۱ کشور نظرسنجی شد تا دیدگاه جهانی نسبت به تأثیر بحران COVID-19 بر کارمندان را به‌دست آوریم. نتیجه نشان داد که ۸۲ درصد از پاسخ دهندگان، تغییر در روال کار خود را در نتیجه‌ی بحران گزارش داده اند.

افزایش استرس

۷۰ درصد افراد در نظرسنجی، از افزایش استرس مربوط به کار در طی ماه مارس تا دسامبر سال ۲۰۲۰ گزارش داده‌اند. در انگلیس، ۶۵ درصد و در امارات متحده عربی، ۸۴ درصد پاسخ دهندگان از افزایش سطح استرس گزارش داده‌اند. این آمار بالا بسیار نگران‌کننده است.

این افزایش استرس در اثر بسیاری از تغییرات گسترده  برای مقابله با ویروس کرونا ایجاد شده است.

کمبود کارمندان به دلیل بیماری و از کارافتادگی باعث شد که ۳۲ درصد از کارمندان در سراسر جهان میزان کار بیشتری را بپذیرند. ۲۲ درصد از کارمندان نیز چاره ای جز کار در ساعات طولانی نداشتند.

کار از راه دور نیز یک عامل تأثیرگذار در افزایش استرس بود. ۱۷ درصد از کارکنان احساس انزوا کردند و ۴۸.۴ درصد نیز اعلام کردند که زندگی آن‌ها از زمان شروع کار از راه دور اثر بسیار بدی داشته است.

پشتیبانی از محل کار

گزارش های مربوط به حمایت کارفرمایان از کارمندان چندین نکته‌ی مثبت را نشان می دهد. کارفرمایان باید در مورد حمایت از کارمندان و کمک به سلامت روان آن‌ها تلاش بیشتری کنند.

این تحقیق نشان داد که تنها ۱۵ درصد کارمندان از کارفرمای خود منابع رفاهی دریافت کرده اند. از هر چهار نفر یک نفر اظهار داشته است که هیچ کاری برای تأمین حمایت اضافی از آن‌ها برای سلامت روان انجام نشده است. این موضوع به وضوح نشان می دهد که بسیاری از کارفرمایان کوتاهی کردند.

عدم حمایت و پشتیبانی موضوع نگران‌کننده‌ای است؛ زیرا باعث می شود که کارکنان در مورد سلامت روان خود احساس نگرانی کنند. در ادامه،  ۴۸ درصد از افراد مورد پرسش گفتند که آن‌ها معتقدند پیشرفت شغلی آن‌ها با این وضعیت روانی آسیب خواهد دید.

از طرفی دیگر باید بگوییم برخی از کارمندان نیز در زمینه‌ی پشتیبانی و حمایت رضایت داشتند. به عنوان مثال، ۷۶ درصد خوشحال بودند که کارفرمایان آن‌ها تلاش کردند تا پشتیبانی عمومی مانند افزایش پشتیبانی تیم، معرفی کار انعطاف پذیر و استفاده از کمک های اولیه بهداشت روان را ارائه دهند و برای ۵۲ درصد از کارمندان، تغییر روش کار، دور از دسترس برای سلامت روان آن‌ها مفید بود و به آن‌ها امکان داد تعادل کار و زندگی بهتری داشته باشند.

اکنون برای عبور از این بحران چه کاری باید انجام داد؟

طبق تحقیقات، کارفرمایان باید بیشتر بر بهداشت روانی کارمندان خود تمرکز کنند و فقط بر ایمنی جسمی آن‌ها بسنده نکنند. با این کار، کارفرمایان می توانند نشان دهند که تجارت آن‌ها با ارزش دادن به کارکنان خود تکمیل می‌شود. سیاست های ایمنی و بهداشتی باید به منظور ایجاد کامل سلامت روان به‌روز شود.

سیستم‌های مدیریت جامع، مانند ایزو ۴۵۰۰۱ – استاندارد بین المللی بهداشت و ایمنی شغلی، چارچوبی برای سازگاری کسب و کارها در پی اختلال و تلاش برای بهبود مستمر فراهم می‌کند. همچنین اخذ ایزو ۴۵۰۰۱ به ایجاد نگرش آینده نگرانه در مورد رفاه کارکنان کمک شایانی خواهد کرد.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای اخذ ایزو ۴۵۰۰۱، همین حالا می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم دریافت ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!