الزمات ۷.۱.۲ سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001: 2015

الزامات گواهینامه ایزو 9001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


الزامات ۷.۱.۲ استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ کوتاه است، اما یکی از مهم‌ترین بخش آن‌ افرادی هستند که سیستم مدیریت را اداره می‌کنند.

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در الزام ۷.۱.۲ مشخص می کند که:

  • سازمان باید افراد لازم را برای اجرای موثر سیستم مدیریت کیفیت، کاربرد و کنترل فرایندهای خود تعیین و تأمین کند.
  • هنگام استخدام، نه تنها شرایط حرفه ای فرد باید بررسی شود، همچنین اینکه آیا فرد با فرهنگ سازمانی همخوانی دارد، باید در نظر گرفته شود.
  • در هنگام اجرای سیستم مدیریت، استاندارد ایزو ۹۰۰۱ باید به عنوان یک ابزار استراتژیک دیده شود، و به همین ترتیب، عملیاتی پیچیده برای ارائه بهترین نتیجه را دارد.
  • افراد پیچیده هستند و نیاز به مراقبت دارند.

چگونه می توان در سیستم مدیریت افراد کار کرد؟

باید الزامات استاندارد پیاده سازی شود. زیرا باید بدانید که سیستم مدیریت فقط به مدیر آن بستگی ندارد، بلکه به همه کارکنان بستگی دارد. برای این کار لازم است آگاهی را افزایش دهیم و مکان مطلوبی را برای کار فراهم کنیم، به طوری که این امر نه تنها برای شرکت، بلکه برای کسانی که کار می‌کنند، یک ابزار بهبود کیفیت می باشد.

علاوه بر این، شرکت باید کارمندان را به عنوان یک سرمایه‌گذاری ببیند، که نیازمند زمان، صبر و فداکاری می باشد.

سیاست صلاحیت و به روزرسانی کارمندان را در نظر داشته باشید، آموزش های داخلی را انجام دهید، با بازخورد های مداوم و رسمی کار کنید و مهم تر از همه، درک کنید افراد گاهی اوقات در بهترین حالت خود نخواهند بود و گاهی اشتباه می کنند، و این  امر طبیعی است. در این موقعیت اقدامات مربوط به مدیر برای کاهش چنین تأثیراتی به کار می آید.

نکات:

  • فرد مسئول سیستم مدیریت کیفیت را تا حد امکان از زمینه ها آگاه سازید تا او نسبت به روند کار و همکارانش دید کلان داشته باشد تا بتواند روند را بهبود بخشد.
  • فعالیت های یکپارچه سازی را انجام دهید تا کارکنان در روند کار و شرکت احساس خوشایند داشته باشند.
  • برنامه ای با بازخورد ثابت تنظیم کنید. بهتر است کم کم برای اشتباهات خود نشانه گذاری کنید.
  • بدانید که همیشه تقصیر کارمند نیست. خطاهای انسانی باید قابل پیش بینی باشند. بنابراین بهبود سیستم مدیریت کیفیت ضروری است.
  • ما فقط انتقاد نمی کنیم، ما به شناخت نیز نیاز داریم، بنابراین سعی کنید روی جنبه مثبت کار کنید.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برا کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گواهینامه ایزو با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان در رابطه با پیاده سازی، اخذ ایزو و پاسخ به تمام سوالات خود می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید. سپس کارشناسان مجرب ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!