مدیریت ریسک در سیستم ها و مهندسی نرم افزار

مدیریت ریسک

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ISO / IEC / IEEE 16085، مهندسی سیستم ها و نرم افزار – فرایندهای چرخه زندگی – مدیریت ریسک، استانداردی عمومی برای افراد حرفه‌ای که مسئول مدیریت ریسک‌های مربوط به سیستم‌ها و نرم‌افزار در طول چرخه عمر خود هستند، ارائه می‌دهد. این استاندارد اخیرا برای همسو کردن با به روز رسانی سایر استانداردهای مرتبط مورد بازبینی قرار گرفته‌است. همچنین شامل محتوای جدید مربوط به چالش‌های مدیریت ریسک در برنامه‌های مهندسی سیستم‌های پیچیده بزرگ و پروژه‌ها می باشد.

استاندارد جدید، اطلاعاتی را در مورد نحوه طراحی، توسعه، پیاده سازی و بهبود مستمر مدیریت ریسک در یک پروژه مهندسی سیستم و نرم افزار در طول چرخه عمر خود ارائه می دهد. این فرایند، مدیریت ریسک را در استانداردهای بین المللی ISO / IEC / IEEE 15288، مهندسی سیستم و نرم افزار – فرایندهای چرخه عمر سیستم و ISO / IEC / IEEE 12207، مهندسی سیستم و نرم افزار – فرایندهای چرخه عمر نرم افزار شرح می دهد.

ISO / IEC / IEEE 16085 با ارائه یک مرجع جامع برای تلفیق طیف گسترده ای از فرایندها، روش ها، تکنیک ها و ابزارهایی که در پروژه های مهندسی سیستم و نرم افزار و سایر فعالیت های چرخه زندگی وجود دارد، یک رویکرد واحد برای مدیریت ریسک را امکان پذیر می کند.

ISO / IEC / IEEE 16085 توسط کمیته فنی مشترک ISO و IEC (کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک) ISO / IEC JTC 1، فناوری اطلاعات، کمیته SC 7، مهندسی نرم افزار و سیستم ایجاد شده است که دبیرخانه آن توسط BIS، عضو ISO برگزار می شود. این استاندارد با همکاری موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) تهیه شده است.

با ما تماس بگیرید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گواهینامه مورد نظر همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!