نقش استاندارد ایزو برای غذای ایمن‌تر، سلامتی بهتر و آینده‌ای روشن‌تر

نقش-استاندارد-ایزو-برای-غذای-ایمن‌تر

غذای ایمن‌تر، سلامتی بهتر موضوع روز جهانی ایمنی مواد غذایی بود. دسترسی به غذای سالم برای زندگی و سلامتی امری حیاتی محسوب می‌شود و چالش در دنیای امروز این است که چگونه می‌توان به این امر دست پیدا کرد. سیستم‌های غذایی جهانی که پیش از همه‌گیری تحت فشار قرار داشتند، اکنون در معرض تنگناهای زنجیره تامین، تأثیرات تغییرات آب‌وهوایی و نوسان تنش‌های ژئوپلیتیکی قرار دارند.

به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO)، موضوع «غذای ایمن‌تر، سلامتی بهتر» اهمیت غذای ایمن و مغذی را در تضمین سلامت و رفاه انسان برجسته می‌کند. همه ما در حصول اطمینان از رسیدن به این هدف نقشی داریم.

WHO می‌گوید که غذای ناایمن باعث ۶۰۰ میلیون مورد بیماری‌های ناشی از غذا در سراسر جهان و ۴۲۰ هزار مرگ می‌شود. افزون‌براین، حدود ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از غذا در میان کودکان زیر پنج سال رخ می‌دهد.

نیاز فوری به تغییر سیستم‌های غذایی منجر به ابتکارات هیجان انگیزی مانند تلاش مشترک رهبران جهانی «برای تولید غذا به روشی کارآمد، فراگیر و قابل دسترس برای همه» شده است.

هدف سازمان ملل متحد گرسنگی صفر است. اگر می‌خواهیم بیش از ۶۹۰ میلیون نفر را که امروز گرسنه هستند نجات دهیم، به تغییر عمیقی در سیستم جهانی غذا و کشاورزی نیاز است. تا سال ۲۰۵۰، میلیاردها نفر در جهان از گرسنگی رنج خواهند برد. به همین دلیل، افزایش بهره‌وری کشاورزی و تولید پایدار غذا برای کمک به کاهش خطرات گرسنگی بسیار مهم است.

همه ما به‌طور فزایند‌ ای از تأثیر تولید مواد غذایی بر محیط زیست و خطرات همزمان بیماری‌ها، سموم و سایر خطرات برای سلامت آگاه هستیم. محصولات غذایی به طور مداوم از کشوری به کشور دیگر در زنجیره تامین پیچیده‌تر در حال حرکت هستند و آنها را در برابر آلودگی آسیب پذیر می‌کند. ایجاد کارایی و انعطاف‌پذیری بیشتر در سیستم‌های غذایی یکی از راه‌های کاهش این خطرات و اطمینان از آمادگی سیستم‌ها برای پاسخگویی به مسائل عرضه مواد غذایی در آینده است.

نقش استانداردهای ایزو

استانداردها کیفیت و ایمنی غذا و همچنین کارآیی زنجیره تامین غذا از تولید تا مصرف را ارتقا می‌دهند و به پیشگیری از بیماری‌ها، شناسایی باکتری‌ها و مدیریت خطر کمک می‌کنند. ایزو به نوبه خود نقش مهمی ایفا می‌کند. برای مثال، ایزو ۲۲۰۰۰ در مورد سیستم‌های مدیریت ایمنی مواد غذایی، به همه تولیدکنندگان مواد غذایی کمک می‌کند تا ایمنی محصولات خود و رفاه مصرف‌کنندگان خود را مدیریت کنند و لایه‌ای از اطمینان را در زنجیره تامین مواد غذایی جهانی فراهم می‌کند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم نیز در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و به‌ویژه اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!