استانداردهایی برای سیستم کشاورزی پایدار در روز جهانی غذا

سیستم-کشاورزی-پایدار
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

بسیاری از مردم در جهان به‌دلایلی از گرسنگی رنج می‌برند؛ اما اگر یک سیستم کشاورزی و غذایی واقعا پایدار ایجاد شود، همه به اندازه کافی غذا خواهند خورد و محیط زیست آسیب نمی‌بیند. با توجه به اینکه کارهای زیادی می‌توان برای رسیدن به این هدف انجام داد، موضوع روز جهانی غذا امسال «اقدامات ما آینده ما» است و ایزو استانداردهای ایزو زیادی برای کمک در این زمینه دارد.

ISO/TS 26030 که اخیراً منتشر شده، مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار – راهنمای استفاده از ISO 26000: 2010 را در زنجیره‌غذایی، دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی کمک یک سازمان در زنجیره تولید مواد غذایی به توسعه پایدار ارائه می‌دهد. این امر به سازمان‌هایی مانند شرکت‌های مواد غذایی، مزارع، تعاونی‌ها ، فرآوری‌کنندگان و خرده فروشان کمک خواهد کرد تا فهرستی از فعالیت‌ها را تهیه کنند تا آنها را به مسئولیت اجتماعی بیشتری سوق دهد.

ایزو بیش از ۱۶۰۰ استاندارد برای صنعت تولید غذا تدوین کرده است که با ایجاد اطمینان در محصولات غذایی، بهبود روش‌های کشاورزی و ترویج خرید پایدار و اخلاقی، به طور مستقیم به پایان گرسنگی در جهان کمک می‌کند. اینها شامل مجموعه ایزو ۲۲۰۰۰ در زمینه مدیریت ایمنی مواد غذایی هستند که استانداردهای مربوط به تولید غذا، کشاورزی، بسته بندی، تهیه غذا و غذای حیوانات و تولید خوراک را پوشش می‌دهند.

کمک به بخش کشاورزی برای اجرای شیوه‌های پایدار ضروری است. IWA 29، سازمان کشاورزان حرفه ای – دستورالعمل‌ها، با مشارکت در حرفه‌ای بودن سازمان‌های کشاورزان در بازارهای نوظهور، از این امر حمایت می‌کند و آنها را قادر می سازد تا وارد بازارهای جهانی شوند. این مجموعه با مجموعه ایزو ۳۴۱۰۱ در مورد دانه های کاکائو پایدار و قابل پیگیری تکمیل می‌شود که مجموعه ای از دستورالعمل‌ها را برای شیوه‌های کشاورزی سالم، قابلیت ردیابی بهتر دانه‌های کاکائو و بهبود شرایط کاری برای همه کسانی که در زنجیره تأمین کاکائو نقش دارند، ارائه می‌دهد.

ایزو همچنین دارای استانداردهای متعددی است که هدف آنها روشهای تولید پایدار (مبنی بر حفظ محیط زیست) و مسئولیت‌دار است، مانند ایزو ۲۶۰۰۰ برای مسئولیت اجتماعی و ایزو ۲۰۴۰۰ برای تدارکات پایدار. استاندارد‌های مذکور شرایط اخلاق کاری را تشویق می‌کنند و اصول اخلاقی در فروش را در کل زنجیره تولید مواد غذایی ترویج می‌دهند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه‌ی مشاوره ایزو، اخذ ایزو و پیاده‌سازی انواع گواهینامه ایزو هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!