حمایت کسب‌وکار‌های کوچک و متوسط با اخذ ایزو

اخذ ایزو برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


درحالی‌که تمام مشاغل تأثیرات همه گیر کنونی را احساس می‌کنند، شرکت‌هایی که کمتر از ۲۵۰ کارمند دارند هم  آسیب دیده‌اند. بااین وجود کسب‌وکارهای خرد، کوچک و متوسط بخش بزرگی از جوامع ما را تشکیل می‌دهند. حمایت از آن‌ها در بحران COVID-19 موضوع امسال شرکتهای خرد، کوچک و متوسط ​​است که هر ساله در ۲۷ ژوئن برگزار می شود. ایزو طیف گسترده ای از منابع را برای کمک به آن‌ها، هم در حال حاضر و هم در دراز مدت، در اختیار قرار می‌دهد.

به نقل از ISO، با ارائه‌ی بهترین روش بین المللی، بسیاری از استانداردهای ایزو برای کمک به سازمان‌ها در ایجاد انعطاف پذیری، بهبود فرآیندهای خود و دستیابی به کارایی بیشتر طراحی شده‌اند. افزون‌براین اخذ ایزو برای شرکت‌های کوچک و متوسط که سعی در دسترسی به بازارهای جدید یا جذب سرمایه دارند، بسیار مفید هستند، زیرا اعتبار آنها را تقویت می‌کنند.

چند مشخصات جدید در دسترس عموم که مستقیماً مربوط به بحران فعلی هستند، برای مشاغل کوچک و متوسط استفاده قابل توجهی خواهد داشت. اخذ ISO/PAS 45005، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی – رهنمودهای عمومی برای کار ایمن در طول بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، به سازمان‌ها در هر اندازه کمک می‌کند تا سلامت و ایمنی کارکنان و سهامداران خود را در طی همه گیری کنترل کنند و سایر دستورالعمل‌ها و مقررات ملی موجود را تکمیل کنند. ایزو ۴۵۰۰۵ طراحی شده است تا افراد را قادر به ادامه کار کند؛ اما به روشی ایمن و پایدار.

در همین راستا، ISO / PAS 5643، جهانگردی و خدمات وابسته – الزامات و دستورالعمل های کاهش شیوع کرونا در صنعت گردشگری به ارائه‌دهندگان در بخش‌های مختلف، از جمله ارائه‌دهندگان محل اقامت، راهنماهای تور، مغازه‌ها و رستوران‌ها خدمات ایمن تری به مشتریان ارائه می‌کنند و از شیوع ویروس جلوگیری می‌کنند. در مجموع هدف اخذ ایزو، کمک به مشاغل و فعالیت‌های موثر برای محافظت از کارکنان، گردشگران و جامعه محلی است.

همانند جهانگردی، صنعت رستوران  که عمدتا از بخش‌های کوچک و متوسط تشکیل شده است، به‌طرز عجیبی تحت تأثیر همه‌گیر کنونی قرار گرفته است. خوشبختانه، با ایجاد و گسترش آشپزخانه های خانگی برای بسیاری از افراد نجات‌دهنده و حیاتی بوده است و آنها را قادر می سازد وعده هایی را که در خانه می‌توانند، تهیه کنند. به همین دلیل، ایزو در حال حاضر در حال توسعه راهنمایی برای کمک به مشاغل در استفاده موثرتر از چنین خدماتی است.

توافق نامه کارگاه بین المللی آینده IWA 40، رهنمودهای خدمات آشپزخانه خانگی به بهبود ظرفیت خدمات صنعت، تقویت همکاری با سیستم‌های  تحویل غذا و برآورده سازی بهتر نیازها و انتظارات مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

علاوه براین ، ایزو دارای گواهینامه ایزو در انواع مختلف است که به طور خاص به مشاغل کوچک و متوسط کمک می‌کند تا از بسیاری از شناخته شده ترین استاندارد های ایزو بیشترین بهره را ببرند. برخی از گواهینامه‌های ایزو شامل موارد زیر است:

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع گواهینامه ایزو و پاسخگویی به سوالات خود می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرماید. علاوه‌براین می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان، فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!