آینده امنیت برای کسب‌وکارها؛ چرا اینقدر مهم است؟

آینده-امنیت-برای-سازمان‌ها

نرخی که کسب‌وکارها با نقض امنیت سایبری مواجه می‌شوند، نگران‌کننده است. جدیدترین نظرسنجی دولت بریتانیا نشان داد که در ۱۲ ماه گذشته، ۳۹  درصد از مشاغل بریتانیا یک حمله سایبری را شناسایی کرده‌اند. در این میان، ۳۱ درصد از مشاغل تخمین زدند که حداقل یک بار در هفته مورد حمله قرار می‌گیرند.

حملات سایبری را می‌بینیم که اغلب در اخبار گزارش می‌شوند، که بسیاری از آنها در سطح بالایی قرار دارند:

در می ۲۰۲۰، یک حمله سایبری پیچیده اطلاعات ۹ میلیون مشتری easyJet را فاش کرد. داده‌هایی که در این نقض به دست آمد شامل جزئیات سفر، آدرس ایمیل و جزئیات کامل کارت اعتباری ۲۲۰۸ مشتری بود (بی‌بی‌سی نیوز).

هتل‌های زنجیره‌ای ماریوت به دلیل نقض بزرگ داده‌ها که تقریباً ۳۳۹ میلیون مهمان را تحت تأثیر قرار داد، ۱۸٫۴ میلیون پوند جریمه شد، از جمله سوابق، اطلاعات حساس کارت اعتباری و شماره پاسپورت (بی‌بی‌سی نیوز).

بدون امنیت IT موثر، کسب‌وکار شما نمی‌تواند از خود در برابر نقض داده‌ها دفاع کند و هدف آسانی برای مجرمان سایبری است.

چرا امنیت مهم است؟

کسب‌و‌کارها هرگز آسیب پذیرتر از این نبوده‌اند. خطرات زیاد است و عواقب آن می‌تواند ویرانگر باشد. با عدم تمرکز بر امنیت فناوری اطلاعات، مشاغل در معرض آسیب مالی و اعتباری قرار دارند. از هزینه های مستقیم حملات، مانند سرقت اطلاعات و اختلال در تجارت، تا تعمیر سیستم‌های ناکارآمد. سپس صدمات غیرقابل محاسبه‌ای به شهرت شما وارد می‌شود که باید به آن فکر کنید.

موارد مذکور فقط یک مشکل برای سازمان‌های بزرگ نیست. بسیاری از شرکت‌های کوچک به اشتباه تصور می‌کنند که مورد هدف نیستند و بنابراین روی امنیت فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. در واقع، کسب‌وکارهای کوچک به طور فزاینده‌ای هدف قرار می‌گیرند و نتایج اغلب ویران‌کننده‌تر هستند؛ زیرا کسب‌وکارهای کوچک به‌سادگی نمی‌توانند هزینه‌های آن را بپردازند.

کسب‌وکارها به دلیل مسائل امنیتی پیچیده‌تر و رعایت دقیق قوانین، مانند مقررات حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) فشار فزاینده‌ای دارند. در سال ۲۰۲۰، بریتیش ایرویز به دلیل عدم محافظت از جزئیات شخصی و مالی بیش از ۴۰۰ هزار مشتری خود، ۲۰ میلیون پوند جریمه شد. تحقیقات ICO اقدامات امنیتی ناکارآمدی را گزارش کرد.

حتی اگر حملات سایبری در حال رایج‌شدن هستند، بدیهی است که کسب‌و‌کارها آمادگی کافی برای مقابله با آن‌ها را ندارند.

نیروی کار ترکیبی

بااینکه جرایم سایبری همیشه یک مشکل بوده، همه‌گیری COVID-19 منجر به افزایش ۶۰۰ درصدی شد و چالش‌های بیشتری را ایجاد کرد. این بیماری همه‌گیر شاهد دگرگونی سریعی در عادات کاری ما بود؛ زیرا اکثر کشورهای جهان بیشتر به اینترنت وابسته شدند. همان‌طور که سازمان‌ها فناوری‌ها و روش‌های جدید کار را معرفی کردند، ناخواسته خطرات جدیدی را به .جود آمد. مهاجمان از این تغییر به سمت کار از راه دور استفاده کردند و شکاف‌های امنیت آنلاین را آشکار کردند. هنگامی که در بازه‌ای همه‌گیری به اوج رسید، هکرها به حساب کاربری بسیار زیادی نفوذ کردند.

با این روش‌های جدید کار، کسب‌و‌کارها باید هوشیارتر از همیشه باشند. کارمندانی که از خانه کار می‌کنند ممکن است از همان سطح امنیتی که در دفاتر خود دارند برخوردار نباشند. در واقع، ۷۴ درصد از تصمی‌ گیرندگان امنیتی ادعا می‌کنند که سیستم‌ها و کنترل‌های امنیت اطلاعات به دلیل کار از راه دور گسترده‌تر شده اند. خبر خوب این است که این فرصتی برای بازنگری در استراتژی‌ها و تعبیه امنیت در کل سازمان فراهم می‌کند. بر‌اساس گزارش بررسی‌های نقض داده‌های ۲۰۲۱ Verizon، ۸۵ درصد از نقض‌ها مربوط به عنصر انسانی است. به عنوان یکی از بزرگترین خطرات، عامل انسانی نیز یکی از بزرگترین فرصت‌ها است. آموزش کارکنان در مورد امنیت سایبری مکانی هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری و محافظت از کسب‌و‌کار شما است.

سازمان‌ها از حالا به فکر آینده باشند

با تکامل فناوری و تهدیدات سایبری، سازمان‌ها باید برای ایجاد انعطاف‌پذیری طولانی‌مدت اقدام کنند. تحقیقات اخیر PWC نشان می‌دهد که تقریباً دو سوم سازمان‌های بریتانیا در حال افزایش بودجه امنیت سایبری خود در سال ۲۰۲۲ هستند.

اخذ و پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مانند ایز ۲۷۰۰۱ می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند تا اطلاعات را ایمن نگه داشته شوند و با آخرین قوانین مطابقت داشته باشد. امنیت سایبری برای آینده کسب‌و‌کار شما حیاتی است و نادیده گرفتن آن غیرممکن می‌شود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم نیز در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو  و به‌ویژه اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!