انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF) چیست؟

انجمن اعتباربخشی بین المللی

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


تعریف انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF)

IAF یا International Accreditation Forum، انجمن جهانی نهادهای اعتباربخشی ارزیابی انطباق است. وظیفه اصلی انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF) توسعه‌ی یک برنامه‌ی واحد در سراسر جهان برای ارزیابی انطباق است که با اطمینان دادن به گواهینامه‌های معتبر، ریسک را برای مشاغل و مشتریان کاهش می‌دهد. اعتباربخشی به کاربران از صلاحیت و بی طرفی نهاد معتبر اطمینان می‌دهد. ارزیابی انطباق برای اثبات این مورد است که آنچه ارائه می‌شود، در واقع با الزامات مشخص شده یا ادعا شده در اعتبارنامه یا گواهینامه مطابقت دارد.

اعضای IAF نماینده‌ی ۸۳ نهاد اعتباربخشی دولتی و نیمه دولتی و انجمن‌های صنعتی هستند. انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF) از اعضا، هیئت مدیره، کمیته‌ی اجرایی و دبیر تشکیل شده است. همه‌ی آنها برای دستیابی به هدف IAF و دستیابی به اهداف تسهیل تجارت مشترک خود در سراسر جهان همکاری می‌کنند. بالاترین سطح قدرت در IAF اعضای یک مجمع عمومی است.

هدف انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF)

هدف اصلی IAF دو مرحله است. در مرحله‌ی اول، برای اطمینان از این است که اعضای نهاد اعتباربخشی IAF فقط نهادهای صدور گواهینامه را که صلاحیت صدور گواهینامه را دارند و در معرض تضاد منافع نیستند، تأیید می‌کنند. در مرحله‌ی دوم و به عبارتی هدف دوم IAF، ایجاد ترتیبات به رسمیت شناختن چند جانبه (MLA یا مجمع قانون‌گذار) بین اعضای نهاد اعتباربخشی آن است.

نهادهای اعتباربخشی (Accreditation bodies یا AB) ملزم به امضای ترتیبات تشخیص چندجانبه (MLA) هستند که پذیرش کالا و خدمات را در مرزهای بین المللی ترویج می کند. هدف MLA این است که اجازه دهد اعتبارات و گواهینامه‌های صادر شده توسط نهادهای صدور گواهینامه توسط سایر اعضای MLA به رسمیت شناخته شود. MLA همه‌ی نهادهای تأیید اعتبار را پوشش می‌دهد؛ بنابراین نیازی به تأیید تأمین کنندگان در هر کشوری که محصولات یا خدمات خود را به فروش می رسانند، ندارد.

مزایای انجمن اعتباربخشی بین المللی (IAF)

IAF با تشخیص چندجانبه (MLA) به کسب و کارهایی را که در حال خرید محصولات و خدمات هستند، این اطمینان را می‌دهد که از کیفیت بالایی برخوردارند. IAF با الزام نهادهای اعتباربخشی به پایبندی به MLA، با اطمینان از اینکه می‌توان در هر نقطه‌ای از جهان به گواهی معتبر اعتماد کرد، خطرات را برای مشاغل و مشتریان کاهش می‌دهد.

افزون‌براین IAF با تشخیص چندجانبه (MLA) یک «مهر تایید بین‌المللی» برای نشان دادن انطباق با استانداردها و الزامات مورد توافق ارائه می‌دهد. بسیاری از آژانس‌های دولتی حمایت خود را از MLA و مکانیسم موثر برای داشتن یک سیستم استاندارد بین‌المللی تائید کرده‌اند. نهادهای اعتباربخشی IAF، سازمان‌های صدور گواهینامه و سازمانهای دارای مجوز یک شبکه‌ی تجاری بین‌المللی قابل اعتماد را ارائه می‌دهند. با از بین بردن موانع تجاری و گسترش بازارها، شرکت‌ها، صنایع و کشورها از مزایای اقتصادی جهانی برخوردار خواهند شد.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!