گواهینامه ایزو ۱۶۸۱۳:۲۰۱۷ (استاندارد کیفیت دکوراسیون و نمای ساختمان) چیست؟

گواهینامه ایزو 16813

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


گواهینامه ایزو ۱۶۸۱۳ چیست؟

گواهینامه ایزو ۱۶۸۱۳:۲۰۱۷، اصول کلی را برای طراحی محیط داخلی ساختمان تعریف می کند و به طراحان در فرایند طراحی کمک می کند تا در یک محیط داخلی از کیفیت مورد نیاز اطمینان حاصل کنند.

هدف از اخذ ایزو ۱۶۸۱۳، فراهم آوردن پروسه طراحی برای اعضای تیم طراحی برای محیط بصری داخل ساختمان برای کمک به تهیه در یک رویکرد پایدار، راحتی بصری مورد نیاز، اثرات فیزیولوژیکی عملکرد نور ساختمان ها است. راحتی بینایی لزوما فقط یک نور مناسب برای اجرای یک کار را ایجاد نمی کند. به عنوان مثال، یک پنجره حداقل دو عملکرد برای تسهیل ورود نور روز و ارائه منظره دارد.

طراحی یک محیط بصری داخلی با کیفیت مورد نیاز برای کاربران، نیازهای انسان را در نظر می گیرد که شامل عناصر مرتبط با عملکرد، راحتی بینایی، سلامتی و ایمنی می باشد.

هدف از دریافت ایزو ۱۶۸۱۳، تهیه تیم طراحی در هر مرحله از فرآیند طراحی، راهی برای پیاده سازی ۹ اصل کلی پایداری (NGPS) در ساختمان ها است.

درمورد تحقیق در زمینه نورپردازی و روشنایی، کار کمیسیون بین المللی روشنایی (CIE) باید مورد مشورت قرار گیرد. استانداردهای موجود CIE و CEN استفاده می شود و هر کار جدید با هماهنگی نزدیک با CIE و CEN انجام می شود.

مزایای اخذ ایزو ۱۶۸۱۳

چارچوبی برای در نظر گرفتن پارامترها و معیارهای مختلفی که بر کیفیت محیط بصری داخلی تأثیر می گذارد، فراهم می کند.

برای تیم های طراحی (معماران و مهندسین) و همچنین مشتری های ساختمان ، پیمانکاران ، مقامات دولتی و آماده شده است.

هدف این استاندارد، کمک به این گروه‌ها در به‌کارگیری یک فرآیند طراحی موثر در تعقیب یک محیط بصری داخلی از کیفیت مورد نیاز می‌باشد.

به استانداردسازی فرآیند طراحی که از طریق یک رویکرد سیستماتیک، به کارهایی که در کنار هم ساختار یافته اند، پرداخته شده است.

استاندارد ایزو ۱۶۸۱۳، راهنمایی است که از طراحان دعوت می کند تا از یک رویکرد پیروی کنند، انتخاب کنند و از راه حل های مختلف بر اساس اهداف مشتری، محدودیت ها و فرصت های مرتبط استفاده کنند.

دامنه کاربرد

این استاندارد یک فرایند طراحی یکپارچه برای محیط بصری با کیفیت بالا از جمله جنبه های معماری و مهندسی سیستم های روشنایی، سلامت، رفاه و بهره وری و همچنین عملکرد انرژی و پایداری ساختمان ها را فراهم می کند.

اخذ و صدور ایزو ۱۶۸۱۳ در ایزوسیستم

برای مشاوره، اخذ و پیاده سازی ایزو ۱۶۸۱۳ از طریق ایزوسیستم اقدام نمایید. برای مشاوره رایگان می توانید، فرم دریافت ایزو ۱۶۸۱۳ را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!