ایزو ۴۲۱۰ چیست؟ مشخصات جدید برای دوچرخه های برقی منتشر شد

ایزو دوچرخه برقی

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو ۴۲۱۰ چیست؟

ایزو ۴۲۱۰ اصطلاحات و تعاریف مربوط به ایمنی و الزامات عملکرد را برای طراحی، مونتاژ و آزمایش دوچرخه ها و زیر مجموعه ها با ارتفاع زین مشخص می کند. همچنین دستورالعمل های مربوط به سازنده را در مورد استفاده و مراقبت از چنین دوچرخه ها را تعیین می کند.

مشخصات جدیدی برای دوچرخه های برقی به تازگی منتشر شده است.

شاید یکی از بزرگترین مسائل برای رفع مشکل آلودگی، استفاده از دوچرخه های برقی باشد. این صنعت با سرعت در حال پیشرفت است. حتی قبل از همه گیری ویروس کرونا (COVID-19)، فروش رو به رشد و زیاد بود.مردم نه تنها می خواستند از حمل و نقل عمومی اجتناب کنند، بلکه فقط می خواستند به بیرون بروند.

با شناخت نیاز به این صنعت، ایزو به تازگی مشخصات فنی جدیدی را معرفی نموده است که به ایمنی دوچرخه های برقی اختصاص داده شده است تا بتواند در مسیر صحیح فناوری گام بردارد. ISO / TS 4210-10، الزامات ایمنی برای دوچرخه ها – قسمت ۱۰: الزامات ایمنی برای دوچرخه های تحت تأثیر انرژی الکتریکی (EPAC)، مقررات کشورهای مختلف را برای تهیه الزامات مورد توافق بین المللی فراهم می کند که از ایمنی آنها اطمینان حاصل شود.

آقای شینجی یوشیمورا، مشاور کارگروه ISO که این سند را تهیه کرده است و اظهار داشت: نگرانی‌های جهانی در مورد تاثیر زیست‌محیطی خودروها در این صنعت مدتی است که این صنعت را هدایت می‌کند و تکنولوژی‌ها به سرعت در پاسخ به این صنعت پیشرفت کرده‌اند.

با جمع آوری تخصص های بین المللی برای تهیه مجموعه ای از الزامات استاندارد، این صنعت می تواند حتی بیشتر از این، با توجه به ایمنی کاربر، توسعه یابد.

ISO / TS 4210-10 جدیدترین در سری ده قسمت ایزو در دوچرخه است و ۹ استاندارد دیگر در این سریال به روز می شوند:

ایزو ۴۲۱۰-۲، دوچرخه ها – الزامات ایمنی برای دوچرخه ها – قسمت ۲: الزامات مربوط به دوچرخه سواری در شهر و پیاده روی، دوچرخه بزرگسالان کوهستانی و مسابقه ای

ISO 4210-3، دوچرخه ها – الزامات ایمنی برای دوچرخه ها – قسمت ۳: روش های تست معمول.

مشاوره و رایگان و اخذ ایزو

برای مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت ایزو را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند. همچنین برای گسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات خود می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!