گواهینامه ایزو به چه معناست؟

آشنایی بیشتر با گواهینامه ایزو

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


گواهینامه ایزو برای تأیید انطباق سیستم مدیریت با استاندارد مرجع می باشد. با این حال، درک دلایل واقعی و آنچه در بخش های گواهینامه های ایزو وجود دارد، مهم است.

در پایان دهه ۱۹۸۰، فرآیند مدیریت استانداردهای سیستم صدور گواهینامه با برترین استاندارد، یعنی گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ شناخته شد. ایزو ۹۰۰۱ از آن زمان تغییرات زیادی کرده و بسیاری از گواهینامه های دیگر ایجاد شده اند، اما هدف آن همان تأیید انطباق است.

در پایان دهه ۱۹۸۰، شرکت های بزرگ در سراسر جهان به دنبال صدور گواهینامه بودند و اخذ ایزو از طریق شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک، چه در حوزه خدمات و چه در زمینه تولید، ادامه دارد.

گواهینامه ایزو چیست؟

تعریف ما از صدور گواهینامه ایزو این است: “اثبات اعتبار تحت یک موضوع خاص، با توجه به نیاز مورد نیاز، برای نشان دادن آن به اشخاص ذینفع”.

ما صادقانه معتقدیم که گواهینامه ایزو یک تصدیق از اعتبار است، چه در مورد کیفیت، محیط زیست ( ایزو ۱۴۰۰۱)، انطباق یا هر موضوع دیگر.

بنابراین، صرف نظر از انگیزه برای داشتن یا نداشتن گواهینامه ایزو، گواهینامه ایزو یک اعتبار برای ارزیابی انطباق آن موضوع است. این اعتبار توسط کل سیستم انطباق برای آن فرآیند حفظ می شود.

سیستم انطباق

اساساً سیستم انطباق که باعث ایجاد اعتبار در یک گواهینامه می شود و از طریق مقررات مجامع بین المللی، مقررات مربوط به مجوزهای اعتباربخشی و یک سازمان صدور گواهینامه انجام می شود.

اخذ ایزو از برخی مراکز صدور گواهینامه ممکن است معتبر نباشد. زیرا اخیرا در چندین کشور جهان، مراکز صدور گواهینامه به دلیل بی نظمی اعتبار خود را به حالت تعلیق درآورده اند. بنابراین، ارزیابی دقیق تاریخچه سازمان، به رسمیت شناختن ملی و بین المللی، و اعتبارنامه های آن ضروری است.

گواهینامه ایزو بدون در نظر گرفتن نوع کسب و کار، اگر به درستی اجرا شود، بهبود فرآیند سازمان را به عنوان یک ابزار مدیریت تجاری نشان خواهد داد، و این کار به همین ترتیب ادامه خواهد یافت. گواهینامه ایزو باعث افزایش اعتبار در کسب و کار می شود. اخذ ایزو مزایای دیگری مانند بهبود فرآیند، افزایش بازاریابی و صادرات را به همراه دارد.

همین حالا اقدام نمایید!

برای اخذ ایزو معتبر مناسب کسب و کارتان همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!