در زمان بحران با سیستم مدیریتی خود چه باید کرد؟

سیستم های مدیریتی در بحران

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ما در حال حاضر به دلیل شیوع COVID-19 (ویروس کرونا)، در یک بحران بهداشتی و انسانی زندگی می کنیم. ما متخصصان سیستم های مدیریتی برای حفظ تداوم فرایندها در مواقع بحرانی سهمی داریم.

سیستم های مدیریتی مبتنی بر استانداردهای ایزو طی سال های گذشته آماده شده اند تا اکنون به عنوان ابزار مدیریت ریسک وارد بازار شوند. هر کدام از گواهینامه های ایزو در حوزه فعالیت  کسب و کار شما، از جمله، کیفیت، انطباق، محیط، تداوم کار و … هستند.

اصطلاح تفکر مبتنی بر ریسک با استفاده از ضمیمه SL، یک طرح مشترک برای تمام استانداردهای سیستم مدیریت ایزو، می باشد. این امر بدان معنی است که در تمام استانداردهای ایزو (گواهینامه ایزو) برای سیستم های مدیریتی می توانید تجزیه و تحلیل زمینه ای و تجزیه و تحلیل ریسک را بیابید.

در خصوص سیستم های مدیریتی، برای عملکرد موثر، باید سه پارامتر ارزیابی شود:

ممیزی های خارجی:

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در مواقع بحرانی، ممیزی های خارجی را دریافت کنید!!! دلیل آن ساده است. برای هزینه ای که از قبل برنامه ریزی شده، شرکت شما می تواند از یک متخصص مدیریت ریسک برای ارزیابی سیستم مدیریت شما، جستجوی مواردی مانند مدیریت ریسک، تغییرات و ارائه دیدگاه از طریق مشاهدات برخوردار باشد و توصیه هایی برای بهبود ایجاد کند.

تجزیه و تحلیل و بررسی کامل در مورد خطرات  در هر لحظه از بحران بسیار ارزشمند خواهد بود. بنابراین حتما ممیزی های خارجی را دریافت کنید.

خطرات و زمینه ها

همانطور که اشاره شد، تمام استانداردهای سیستم مدیریت دارای الزامات ریسک و زمینه سازمانی هستند. این استانداردها برای استفاده موثر از  ابزارها و همچنین افزودن ارزش به مسیر استراتژیک سازمان برای تشخیص کسب‌وکار به کار می رود.

بر اساس روش مدیریت ریسک سیستم مدیریتی خود، یک تحلیل ریسک از لحظه فعلی ایجاد کرده و آن را به زمینه سازمانی مرتبط کرده و مسائل داخلی و خارجی لحظه فعلی را ارزیابی کنید. با انجام این کار، این مطالعات را برای مدیریت، هیئت مدیره و شورای خود ارسال کنید. مطمئن خواهید بود که  این کار از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود.

سیستم مدیریت به عنوان یک ابزار

این فرصت برای نشان دادن این موضوع است که چگونه سیستم مدیریت به کسب و کار شرکت ارزش افزوده می دهد. همچنین از همه ابزار برای ارزیابی کنترل ها و مدیریت شرکت  استفاده می کند. در نهایت، ارزیابی ریسک لازم، تجزیه و تحلیل فرایندهای در حال انجام را مشخص کنید.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای اخذ ایزو مطابق با کسب و کارتان، می توانید از طریق ایزوسیستم اقدام نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!