کدام گواهینامه‌ها برای شرکت‌های تولید ماسک صورت نیاز است؟

گواهینامه-ایزو-برای-ماسک-صورت

کووید-۱۹ همچنان وجود دارد و به‌دلیل سرعت گسترش به یک بیماری همه‌گیر تبدیل شده است. با توجه به گسترش این بیماری، ما همچنین با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو هستیم که برای جلوگیری از ابتلا مردم به کووید-۱۹ بسیار مهم است. ماسک صورت، مواد ضدعفونی کننده موارد مهمی هستند که یک فرد معمولی باید برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به همراه داشته باشد و به طور روزانه از آن استفاده کند.

چه گواهینامه‌هایی برای شرکت‌های تولید ماسک و تجهیزات حفاظت فردی لازم است؟

گواهینامه ها نقش مهمی ایفا می‌کنند؛ زیرا از مقامات بین‌المللی اعطا می‌شوند و در صورت داشتن گواهینامه‌های مناسب می توان سازمان خود را توسعه داد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

گواهینامه های مورد نیاز برای این شرکت‌ها عبارتند از:

  • گواهینامه ایزو ۹۰۰۱
  • گواهینامه GMP
  • گواهینامه CE
  • گواهی FDA

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ چیست؟

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ استانداردی شناخته‌ شده در سیستم‌های مدیریت کیفیت است. ایزو ۹۰۰۱ برای کمک به اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت کارآمد طراحی شده‌ است و تضمین می‌کند که سازمان‌ها همواره مطابق با استانداردهای مورد نیاز هماهنگ باشند. این مساله با تأکید بر یک سری اهداف، اصول و اهداف کلیدی که برای هر کسب‌ و کار مهم هستند، به دست می‌آید تا اطمینان حاصل شود که نیازهای مشتریان و ذینفعان به درستی مورد توجه قرار گرفته‌ است.

گواهینامه CE چیست؟

گواهینامه CE از دو حرف «C» و «E» تشکیل شده است که مخفف Conformity European است. این یک نشان برای کیفیت نیست و برای حفظ و تضمین ایمنی بهداشت و قوانین حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا است. بدین‌ترتیب با خذ گواهینامه CE سازنده تأیید می‌کند که محصول باید مطابق با استاندارد اروپایی باشد. دو حرف «C» و «E» روی محصولات نشان می‌دهد که سازمان دارای گواهینامه CE است و در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده و اعتبار دارد.

گواهینامه GMP چیست؟

GMP مخفف Goods Manufacturing Practice است. GMP سیستمی است که تضمین می‌کند محصولات کنترل شده‌اند و مطابق با استانداردهای کیفیت تولید می‌شوند. این گواهینامه برای به حداقل رساندن خطراتی در آزمایش محصول نهایی طراحی شده است.

گواهینامه FDA چیست؟

گواهی FDA می‌تواند به سپری برای مبارزه با ویروس کرونا تبدیل شود. FDA مسئولیت ارتقاء و حفاظت از سلامت عمومی را با در دست گرفتن کنترل ایمنی غذا، مکمل‌های غذایی و سایر محصولات بر عهده می‌گیرد. FDA یک نهاد نظارتی است که دستگاه‌های تنفسی و ماسک های صورت را کنترل می‌کند. ماسک‌هایی که برای مصارف پزشکی در نظر گرفته نمی‌شوند جزء تجهیزات پزشکی نیستند.

سازمان‌ها با اخذ سه گواهینامه فوق می‌توانند محصولات پزشکی مانند ماسک‌های صورت، ضدعفونی‌کننده‌ها و لباس‌ها و تجهیزات حفاظتی فردی را تولید کنند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

اگر در رابطه با هر نوع گواهینامه ایزو به کمک نیاز دارید، با کارشناسان ایزوسیستم از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!