چرا اشتباه بودن کارها کلید مدیریت کیفیت موفق است؟

مدیریت کیفیت موفق

در دنیایی ایده‌ال، روز کاری شما به آرامی می‌گذرد؛ اما ممکن است در بین کارها اشتباهات یا اتفاقاتی رخ دهد. برای مثال، تأسیسات تولیدی به طور معمول شاهد خرابی‌های غیرمنتظره دستگاه هستند.

گاهی اوقات ماشین‌‌آلات به‌طور غیر منتظره‌ای قطعات بدی تولید می‌کند. از طرفی دیگر شاید حسابرس داخلی شما برخی از روش‌های تست کیفیت متناقض را تشخیص دهد.

این موقعیت‌ها می تواند تجربه شوند تا تلاش بیشتری بکنید. همچنین فرصت‌هایی برای بهبود و یک آزمون واقعی برای فرآیندهای کیفیت شما هستند.

مشکلات به عنوان یک محرک برای بهبود مستمر

کیفیت به بهبود مستمر متکی است. در حالی که ممکن است ناراحت کننده و نامطلوب باشد، مشکلات روشی برای بهتر کردن سازمان و گروه است.

بهبود مستمر نیز توسط ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ تأمین می‌شود. درخواست‌های اقدام اصلاحی (CAR) و درخواست‌های اقدام پیشگیرانه (PARs) که به درستی مستند شده باشند، مطابقت با استاندارد را نشان می‌دهند.

رویارویی مستقیم با مشکلات، به بررسی کادرهای مربوط به الزامات ایزو کمک خواهد کرد و پس از حل مشکل بعید است که دوباره تکرار شود. بدین‌ترتیب احساس آرامش خواهید کرد.

چرا به سیستم و ابزار مناسب نیاز دارید؟

اقدامات اصلاحی را می‌توان به عنوان بهبودهایی در یک سازمان در نظر گرفت که برای از بین بردن اثرات نامطلوب انجام می‌شود.؛اما پیشرفت بیشتر نیازمند تلاش است.

وجود یک سیستم اقدام اصلاحی و عدم انطباق قوی به تیم شما کمک می کند تا در طول مسیر یاد بگیرند.

ابزار مناسب نیز می تواند کمک کند. به ویژه، نرم افزاری برای مقابله با مسائل و کمک به شرکت‌ها در جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه در دسترس است.

برای مثال، نرم افزار می تواند ضبط و تخصیص وظایف اصلاحی و پیشگیرانه (CAPA) را آسان کند و پیشرفت کارمندان را در تکمیل آنها ردیابی کند.

ازاین‌رو، کارمندان می‌توانند به‌طور بالقوه از تکنیک «۵ چرا» استفاده کنند. این تکنیک روشی است برای یافتن ریشه‌های مشکلات؛ بنابراین می‌توان به درستی به آنها رسیدگی کرد تا دوباره تکرار نشوند.

گاهی اوقات ساده‌ترین گزینه بهبود این است که از حل مشکلات مشابه خودداری کنید.

درخواست‌های اقدام اصلاحی (CAR) راهی برای خلاص‌شدن از شر مشکلات است. افزون‌براین، همچنین می‌توانند به شرکت شما نشان دهند که چگونه فرآیندهای تولید خود را بهبود بخشد.

دفعه‌ی بعد که با یک روز کاری پر از عدم انطباق و مشکلات روبرو شدید، به یاد داشته باشید که حل مسائل در نهایت به نفع شما و شرکت شما خواهد بود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزوه‌ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!