چرا اخذ ایزو ۹۰۰۱ برای همه مشاغل مهم است؟ دلایل اخذ ایزو ۹۰۰۱ چیست؟

اخذ ایزو 9001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


یک سیستم مدیریت کیفیت برای ادغام موفقیت آمیز آن در کسب و کار شما به مقداری سرمایه گذاری در زمان و هزینه نیاز دارد. اگر اخذ ایزو به درستی انجام شود، سیستم مدیریت کیفیت می تواند مزیت های بسیار زیادی برای شما، از جمله در بخش موارد مالی داشته باشد.

با این حال، بسیاری از مشاغل ارزش مالی کیفیت را تشخیص نمی دهند. در واقع، گزارش وضعیت جهانی کیفیت نشان داد که ۶۰٪ از سازمان ها یا از تأثیر مالی اطلاع ندارند یا آن را نمی سنجند. این امر بدان معنی است که ممکن است درآمد اضافی را از دست بدهید.

 

بنابراین، شما با اخذ ایزو ۹۰۰۱ چه سودی می برید؟

 

اعتبار و شهرت همه چیز است

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ به عنوان یک استاندارد بین المللی برای مدیریت کیفیت شناخته شده است. اخذ ایزو ۹۰۰۱ مطمئناً یک سکوی پرتابی در میز مذاکره شما خواهد بود و باعث افزایش اعتبار شما می شود.

جذب مشتری هدف اصلی همه ی کسب و کارها است

با داشتن گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در کسب و کار خود، می توانید هم به مشتریان جدید و هم به مشتریان فعلی نشان دهید که کیفیت را در درجه اول کار خود قرار می دهید. داشتن گواهینامه ایزو همچنین در برنده شدن تجارت جدید یا مناقصه به شما کمک زیادی می کند.

با تکامل مداوم رویه های شکل گرفته در استاندارد ایزو ۹۰۰۱، می توانید به جلوگیری از اشتباهات نیز کمک کنید. هزینه این کار می تواند بسیار کمتر از پرداختن به یک مشکل بعد از بروز آن باشد. با حفظ کیفیت، شما می‌توانید نظرات خوب مشتری را حفظ کنید و به کسب‌وکار خود ادامه دهید.

تمرکز بر تأمین نیازهای مشتری که توسط چارچوب ISO 9001 فراهم شده است، به صاحبان مشاغل کمک می کند ضمن بهبود ارتباط با مشتریان موجود، مشتریان جدید را راضی نگه دارید.

زمان رشد است

ایزو ۹۰۰۱ چارچوب کاملی را برای رشد تجارت فراهم می کند و به شما امکان افزایش درآمد و سود را می دهد.

در حقیقت، یک مطالعه گزارش شده توسط انجمن کیفیت آمریکا (ASQ) نشان داد که به ازای هر دلار هزینه شده برای یک سیستم مدیریت کیفیت، یک تجارت می تواند ۶ دلار درآمد کسب کند. همچنین می تواند ۳ دلار سود دریافت کند.

دلیل این امر این است که رویه ها و فرآیندهای آن به شما کمک می کند تا زمینه های بهبود و همچنین باز کردن فرصت های جدید بازار را به دلیل به رسمیت شناختن استاندارد شناسایی کنید. با نظارت مستمر بر عملکرد، ایده بهتری از پایه و اساس تجارت خود خواهید داشت.

استفاده از سیستم های مدیریت ایزو واقعاً به کسب و کارها کمک می کند تا از طریق تغییر کامل جهت و مدیریت فرآیند، تجارت خود را توسعه دهید.

تحقیقات انجام شده توسط دانشکده بازرگانی هاروارد نیز این مزیت را برجسته کرد و دریافت که مشاغل دارای استاندارد ISO 9001 رشد سریع فروش را تجربه می کنند.

بی نهایت کارآمد است

اگر با فرآیندها مقابله کنید، می توانید روند آرام کار خود را تقویت کرده و هزینه های غیرضروری را کاهش دهید.

انگیزه و روحیه می دهد

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ نه تنها باعث افزایش تفکر مثبت در مشتری شما می شود، بلکه می تواند به انگیزه دادن کارکنان شما کمک کند.

به کار بردن روش های خوب می تواند به کارکنان شما کمک کند تا بخشی از تجارت خود را احساس کنند و بدانند که آنها در سازمانی با عملکرد خوب کار می کنند. گرفتن گواهینامه همچنین می تواند به آنها احساس غرور دهد، خصوصاً اگر در این فرآیند نقش داشته باشند.

با داشتن مشتریان جدید بیشتر و شیوه کار کارآمدتر، مشاغل دارای استاندارد ISO 9001 همچنین می توانند کل حقوق، دستمزد و همچنین متوسط ​​درآمد سالانه خود را افزایش دهند. بنابراین شاید تعجب آور نباشد که دانشکده بازرگانی هاروارد دریافت که داشتن ISO 9001 به احتمال زیاد منجر به افزایش بهره وری کارگران می شود.

قوی ماندن

ایزو ۹۰۰۱ به عنوان یک سیستم متمرکز، ایجاد یک ساختار مرتب را تضمین می کند. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به شما ایده کاملاً واضحی می دهد که کسب و کار شما برای دستیابی به اهداف خود باید چه فرآیندهایی را دنبال کند. همچنین خطرات احتمالی را به راحتی کاهش می دهد. اخذ ایزو به این معنی است که شما می توانید برنامه هایی را تنظیم کنید تا در اثر یک اتفاق غیر منتظره، در تجارت شما اختلالی ایجاد نشود.

بنابراین جای تعجب نیست که دانشکده بازرگانی هاروارد همچنین دریافت که شرکت های دارای ISO 9001 به احتمال زیاد در تجارت باقی می مانند.

با ما در تماس باشید

همانطور که در این مقاله نشان داده شده است، اخذ ایزو ۹۰۰۱ مطمئناً می تواند با کاهش ناکارآمدی، جذب مشتریان جدید و افزایش بهره وری، برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با ایزو ۹۰۰۱ و سایر گواهینامه های ایزو بدانید، می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ در تماس باشید.

همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس گیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!