۶ نکته مهم پیش از ممیزی سازمان شما جهت دریافت گواهینامه ایزو

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ممیزی خارجی چیست؟

ممیزی خارجی مرحله قبل از اخذ گواهینامه ایزوی شما است. ممیز اطمینان می دهد که اسناد شما مطابق با تمام الزامات استاندارد است. او همچنین اطمینان می دهد که تمام مراحل و فرایندها به درستی دنبال می شود.
بسته به یافته های بدست آمده، ممیزبه شما توصیه می کند که یا گواهینامه خود را دریافت کنید یا قبل از اینکه بتوانید مجوز کسب کنید، اقدامات اصلاحی انجام دهید.

شش راهنمایی برای تحت تاثیر قرار دادن ممیز و کسب گواهینامه ایزوی شما در اولین مرحله:

۱-آماده باشید

گواهینامه ایزو باید یک فرایند مدیریت زندگی باشد که به طور مداوم بهینه و به روز می شود. بدین منظور، شما باید یک برنامه زمانی برای وظایف، ممیزی داخلی و بررسی ها ایجاد کنید و به آن بچسبید. بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تا یک ماه قبل از ممیزی صبر کنید و سپس سعی کنید باعجله یورش ببرید تا همه چیز را کامل کنید.

۲-ممیزی داخلی را جدی بگیرید

برگزاری یک ممیزی داخلی دقیق به شما امکان می دهد تا هرگونه مسائل جدی عدم انطباق را قبل از ممیزی خارجی بپذیرید. ممیزی داخلی می تواند کارمندان را برای پروسه مصاحبه آماده سازد.

۳-اجرای اقدامات اصلاحی

به محض شناسایی آنها، باید اقدامات اصلاحی را انجام دهید تا مشکلات رایج را محدود کنید. تنها یک مشکل از مساله عدم سازگاری، گواهینامه ISO شما را به خطر نمی اندازد، اما مشکلات مکرر نیاز به اقدامات اصلاحی دارند. یک مشکل عمده که توسط ممیز یافت می شود، می تواند صدور گواهینامه شما را به تاخیر اندازد و شما را مجبور به ایجاد یک فرایند برای رفع مشکل در اسرع وقت بکند.

۴-بازنگری مدیریت خود را فراموش نکنید

بررسی و بازنگری مدیریت شما حداقل یکبار در سال تمام سیستم مدیریت کیفیت شما را به نمایش می گذارد. مدیران ارشد شما باید به بررسی سیاست کیفیت شما، اهداف سال آینده، بازخورد مشتریان، مسائل مربوط به عدم انطباق و اقدامات اصلاحی، وضعیت ممیزی داخلی و همچنین هرگونه تغییر در فرآیندها و مقررات بپردازند. بررسی و بازنگری مدیریت باید یک جلسه کاملا دقیق و مستند باشد که منجر به ایجاد یک طرح عملی برای حل مسائل مشخص شده در جلسه شود. بررسی مدیریت شما باید قبل از ممیزی انجام شود تا بتوان تغییرات را اجرا کرد.

۵-به اهداف دقیق نظارت کنید

استانداردهای جدید ISO با توجه به موقعیت، نظارت و تنظیم اهداف داخلی، الزامات بالاتری دارند. ممیز انتظار دارد که پیشرفت شما را در مورد اهداف در طول زمان ردیابی کند. برای تنظیم اهداف مطابق با تقاضاهای کسب‌وکار تردید نکنید. برای مثال، در یک رکود اقتصادی، این کاملاً طبیعی است که اهداف فروش پایین‌تر را بازتاب کنید تا منعکس‌کننده محیط اقتصادی در حال تغییر باشد.

۶-اطمینان حاصل کنید که همه چیز تمیز و منظم است

مهم است که اطمینان حاصل کنید که فضای کاری تمیز و منظم است. مدیران باید قبل از ممیزی یک گشت و گذار از کارخانه انجام دهند تا مطمئن شوند که همه چیز در مکان مناسب است.

چگونه درخواست گواهینامه ایزو خود را ثبت کنیم؟

اگر مایل به اخذ گواهینامه های ایزو هستید می توانید با تکمیل فرم : اخذ ایزو ، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ایزوسیستم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند و فرایند اجرا و صدور گواهینامه ایزو برای شرکت، سازمان و یا واحد صنفی شما در دستور کار قرار گیرد.

همچنین می توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان از خدمات مشاوره رایگان ایزوسیستم بهره مند شوید. یا با تلفن های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس بگیرید.

از کجا گواهینامه ایزو دریافت کنیم؟

برای دریافت گواهینامه تنها از مراکز مجوز دار و دارای پروانه وزارت صنعت معدن و تجارت اقدام کنید و حتما گواهینامه های معتبر که تحت اعتبار IAF یا ASCB هستند را دریافت نمایید. در غیر اینصورت به احتمال زیاد گواهینامه های بدون اعتبار نصیبتان خواهد شد. برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر فرم درخواست گواهینامه ایزو را تکمیل فرمایید. همچنین از بخش مجوزها و اعتبارات ایزوسیستم می توانید مجوزها و اعتبارات مجموعه ما را بررسی کنید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!