بزرگداشت روز جهانی گردشگری ۲۰۲۰

روز جهانی گردشگری 2020

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


سفر به ما کمک می کند تا آرامش پیدا کنیم، ذهن خود را سم زدایی کرده و از درون به آرامش برسیم. سفر به مقاصد مختلف، به ویژه مقاصد روستایی، به ما کمک می کند تا از میراث طبیعی و فرهنگی لذت ببریم، با افراد جدید ملاقات کنیم و از همکاری جوامع محلی لذت ببریم.

روز جهانی گردشگری در تقویم جهانی هرسال ۲۷ سپتامبر است، این روز در سال ۲۰۲۰ برابر است با ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ و برنامه‌های آن بیشتر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

روز جهانی گردشگری امسال منحصر به فرد می باشد. روز گردشگری تحت عنوان “جهانگردی و توسعه روستایی”، امسال در یک لحظه حساس برگزار می شود، زیرا کشورهای جهان به دنبال احیای صنعت گردشگری خود هستند، از جمله در جوامع روستایی که این بخش محور اصلی اقتصادی می باشد.

اما چگونه ایزو می‌تواند شفافیت را به ارمغان بیاورد و در توسعه گردشگری نقش داشته باشد؟

ایزو دارای تعدادی از استانداردهای بین‌المللی است که به عنوان ابزار مهمی برای کمک به بازیگران کلیدی در صنعت گردشگری به کار می‌رود. ایزو شامل استانداردهایی است که توسط کمیته فنی ISO/TC 228 ، گردشگری و خدمات مرتبط تدوین شده‌ است. کمیته با بیش از ۳۰ استاندارد تحت اختیار خود، در جهت بهبود خدمات گردشگری در مناطقی مانند محیط های طبیعی محافظت شده، سیستم های مدیریت پایدار برای امکانات اقامتی و همچنین گردشگری ماجراجویی و صنعتی تلاش می کند.

یکی از استانداردهای مرتبط با صنعت گردشگری گواهینامه ایزو ۱۸۵۱۳ می باشد که مربوط به سیستم مدیریت خدمات گردشگری می باشد. برای اخذ ایزو ۱۸۱۵۳ و آشنایی بیشتر با این استاندارد، ایـنـجـا را کلیک نمایید.

طبق گفته سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل (UNWTO) ،”جهانگردی و توسعه روستایی” بیش از هر زمان دیگری مورد توجه می باشد، زیرا بخش جهانگردی جهانی با بیماری همه گیر کرونا (COVID-19)، روبرو است. این جوامع معمولاً برای مقابله با تأثیرات کوتاه مدت و بلند مدت بحران، آمادگی کمتری دارند. این موضوع به تعدادی از عوامل از جمله پیر شدن جمعیت ، پایین آمدن سطح درآمد بستگی دارد. جهانگردی برای همه این چالش ها راه حلی ارائه می دهد.

ناتالیا اورتیز د زارات، مدیر کمیته ISO / TC 228، توضیح می دهد: «روز جهانی گردشگری روزی است که می خواهیم توجه کنیم که چگونه جهانگردی می تواند جهان ما را بهبود بخشد. همچنین با ایجاد امکان اشتغال و فرصت برای همه نیازمندان جوامع روستایی را تقویت می کند. استانداردهای ایزو نقش اساسی دارند. با هم می توانیم جوامع روستایی را زنده نگه داریم!”

برای اخذ ایزو همین حالا اقدام نمایید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گواهینامه ایزو مرتبط با کسب و کار خود می توانید فرم دریافت ایزو را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ایزو و سایر سوالات خود می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!