ایزو ۲۲۰۰۰ (استاندارد ایزو سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی)

گواهینامه ISO 22000

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰ اقدام کنید.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

 • اطمینان از سلامت محصولات و مواد غذایی
 • جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
 • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
 • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
 • ایجاد فروش بیشتر به دلیل تقویت برند
 • ایجاد و بهبود یک سیستم مدیریت کارا

کشورهای صادر کننده ایزو ۲۲۰۰۰

آشنایی با استاندارد بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰

استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ چیست؟

جهت اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ ( دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ ) ایزوسیستم آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.
استاندارد بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰ شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها و مقرراتی است که شرکت ها با رعایت آنها می توانند سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در سازمان خود پیاده سازی و اجرا نمایند.

لزوم دریافت گواهینامه استاندارد ISO 22000

استاندارد ISO 22000 بر مبنای استانداردهای ISO 9001 و HACCP نگاشته شده است ولی بکارگیری و همگون سازی کلیه استانداردهای مرتبط با صنایع غذایی موجب توجه ویژه به این استاندارد جهانی گردیده است.
برای نگارش استاندارد بین المللی ISO 22000 زمان زیادی صرف گردیده است لذا این استاندارد تمامی مراحل مرتبط با صنعت خوراک را از مزرعه تا میز غذا را شامل می گردد و شامل تمامی نسخه های پیشین و استاندارد های قبلی مرتبط با صنایع غذایی می باشد. لذا می توان گفت کامل ترین و جامع ترین استاندارد ایزو که به شرکت های مرتبط با صنایع غذایی توصیه می گردد برای اخذ آن اقدام کنند، استاندارد ISO 22000 ( استاندارد مدیریت ایمنی مواد غذایی ) می باشد.

علت موفقیت و توجه به استاندارد ISO 22000

علت اصلی موفقیت استاندارد ISO 22000 ، قابلیت آن در کنترل و مدیریت کلیه فرایند ها و مراحل زنجیره تولید، فرآوری و عرضه مواد غذایی از محصول برداشت شده از مزرعه تا فرآوری در کارخانه، انبارش، بسته بندی و ارائه محصول نهایی است.

هدف از اجرای استاندارد ISO 22000

 هدف از تدوین استاندارد بین المللی ISO 22000 تعیین الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که برای اثبات توانایی کنترل خطرات ایمنی مواد غذایی یک سازمان در زنجیره مواد غذای لازم می باشد. این الزامات برای تضمین ایمنی مواد غذایی در زمان مصرف انسان ضروری می باشد.

کاربرد استاندارد ISO 22000

استاندارد ISO 22000 برای تمامی سازمان هایی که در هر زمینه ای از زنجیره مواد غذایی فعالیت داشته و بخواهند سیستم هایی را اجرا کنند که به طور مداوم محصولات ایمن پایدار تولید کند، صرف نظر از اندازه کاربرد دارد.
استاندارد ISO 22000 برای تمامی سازمان های که صورت مستقیم یا غیر مستقیم یا صنعت مواد غذایی در ارتباط هستند کاربرد دارد به عبارت دیگر همه کسانی که در زنجیره تولید مواد غذایی دخالت دارند نظیر تولید کنندگان مواد اولیه ، تولید کنندگان خوراک دام و آبزیان ، پرورش دهندگان دام طیور و آبزیان و شرکت های حمل و نقل مواد غذایی ، انبارهای نگهداری محصول غذایی ، تولید کنندگان مواد افزودنی ، تولید کنندگان مواد بسته بندی مواد غذایی ، تولید کنندگان مواد شیمیایی مرتبط با مواد غذایی ، مراکز مرتبط با نظافت سطوح کارخانه های مواد غذایی و نیز شرکت های خدمات رسانی مواد غذایی تحت پوشش این استاندارد جهانی هستند.

ایزو ۲۲۰۰۰ در موارد زیر به شما کمک می کند:

 • ایمنی مواد غذایی
 • زنجیره ی غذایی
 • کنترل خطر زنجیره تامین
 • HACCP
 • استراتژی تجارت مواد غذایی

ارتباط استاندارد ISO 22000 با سایر استانداردها

همانطور که پیش تر گفته شد استاندارد ISO 22000 بر پایه استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و HACCP نگاشته شده است لذا ایزو سیستم آماده مشاوره و صدور گواهینامه های مرتبط با آخرین ورژن ارائه شده برای این استاندارد یعنی ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۱۸ نظیر نشان حلال مواد غذایی ، استاندارد GMP ، استاندارد HACCP و استانداردهای پایه ای نظیر ISO 9001 ورژن ۲۰۱۵ می باشد.
همچنین واحدهایی که مایل به دریافت کد IR برای تولیدات و صادرات محصولات خود از سازمان های ذیربط کشور هستند می توانند نسبت به پیاده سازی ISO 22000 و HACCP که پایه ی دریافت کد IR می باشند اقدام نمایند.

چرا از ISO 22000 استفاده می کنیم؟

راه‌اندازی سیستم مدیریت کیفیت ایمنی مواد غذایی منجر به اطمینان از ایمنی محصولات و خدمات می شود. این روش، یک ابزار پیشگیری و بهبود مداوم است. چرخه PDCA (برنامه ، انجام ، بررسی ، قانون) در دو سطح مستقر است: اولین مورد مربوط به سیستم مدیریت، دوم در مورد اصول HACCP است. مانند هر استاندارد بین المللی، ISO 22000 باعث صرفه جویی در وقت می شود. با اخذ ایزو ۲۲۰۰۰، شما از یک روش شناخته شده و جهانی استفاده می کنید. ایزو ۲۲۰۰۰ مربوط به تامین کنندگان، مشتریان و طرف‌های علاقه‌مند در زنجیره غذایی است. دریافت ایزو ۲۲۰۰۰، باعث می شود تا خطرات شناسایی شوند و اقدامات مربوطه برای کاهش خطرات انجام شود و همچنین برای کنترل این خطرات در هنگام وقوع، ارتباط موثری با آنها ایجاد شود.

اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ – دریافت ایزو ۲۲۰۰۰

جهت اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ ( دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ ) می توانید از طریق ایزوسیستم اقدام نمایید. ایزوسیستم برترین مرکز جهت اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ ( دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ ) در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

برای اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ ( دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ ) از طریق لینک درخواست گواهینامه در همین صفحه اقدام نمایید همچنین می توانید برای اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ ( دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ – صدور ایزو ۲۲۰۰۰ ) از طریق این لینک درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید.


هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!

سفارش فوری ایزو