ایزو ۴۵۰۰۱ (استاندارد ایزو ایمنی و سلامت)

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ISO 45001 اقدام کنید.

مزایای دریافت گواهینامه ISO 45001

  • ایجاد محیطی ایمن و سلامت در محیط کار
  • دریافت اعتبار لازم برای شرکت در مناقصات
  • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
  • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
  • فروش و ارائه خدمات بیشتر به دلیل تقویت برند
  • تامین یک سیستم مدیریت کارا و ایمن

کشورهای صادر کننده گواهینامه

آشنایی با استاندارد بین المللی ISO 45001

ایزو ۴۵۰۰۱ (سیستم مدیریت سلامت و ایمنی شغلی) چیست؟

یک سیستم مدیریت سلامت و ایمنی شغلی به شما کمک می کند تا مهمترین دارایی سازمان یعنی نیروی انسانی خود را حفظ کنید و به پیشرفت و برتری در کسب و کار خود برسید.

ایزو ۴۵۰۰۱ استاندارد ایزو برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OH & S) است که در مارس ۲۰۱۸ منتشر شده است. هدف از ایزو ۴۵۰۰۱ کاهش آسیب های شغلی و بیماری ها است.

این استاندارد بر اساس OHSAS 18001، کنوانسیون ها و دستورالعمل های سازمان بین المللی کار و سایر استانداردهای ملی و بین المللی نگارش شده است. استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ شامل مواردی است که به BS OHSAS 18001 اضافه شده اند که طی یک دوره مهاجرت ۳ ساله از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۱ جایگزین می شوند.

ایزو ۴۵۰۰۱ همچنین ساختار سطح بالایی از دیگر استانداردهای ایزو مانند ISO 9001: 2015 و ISO 14001: 2015 را دنبال می کند که این امر باعث می شود که با این استانداردها هماهنگ شوند.

ایزو ۴۵۰۰۱ از چه سالی منتشر شد؟

ایزو ۴۵۰۰۱ در اکتبر ۲۰۱۳ در در سازمان جهانی ایزو پیشنهاد شد. کمیته ISO / PC 283 که در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، مستقیما مسئولیت فرایند استاندارد سازی استاندارد را داشت. حداقل ۷۰ کشور به روند پیش نویس کمک کرده اند.

آماده سازی و کمیته کار تا دسامبر ۲۰۱۵ ادامه داشت. از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۷، پیش نویس اول موفق به کسب موافقت کافی از اعضای ایزو نشد و در پیش نویس دوم اصلاحات لازم انجام شد در نهایت این استاندارد در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۱۸ منتشر شد.

ISO 45001 برای جایگزینی OHSAS 18001 تا سه سال پس از انتشار آن تنظیم شده است. این سیستم از استاندارد سیستم مدیریت استاندارد برای ادغام ساده با دیگر استانداردهای سیستم مدیریت مانند ISO 9001 و ISO 14001 استفاده می کند. انجمن بین المللی اعتباربخشی الزامات لازم برای مهاجرت از OHSAS 18001 به ISO 45001 را منتشر کرده است.

کارگر مشغول کار-ایزو 45001

چرا ISO 45001 برای سازمان شما مناسب است؟

ایزو ۴۵۰۰۱ برای جلوگیری از آسیب های مربوط به کار و ایجاد محیط کاری ایمن و سالم برای کارکنان و ذینفعان طراحی شده است. در حقیقت، طبق استاندارد ISO و سازمان بین المللی کار – یا ILO – بیش از ۲٫۷ میلیون مرگ و میر در سطح جهان به دلیل حوادث شغلی رخ می دهد. و علاوه بر آن ۳۷۴ میلیون جراحت غیر کشنده در هر سال وجود دارد که منجر به غیبت ۴ یا چند روزه افراد از کار می شود.

ISO 45001 به عنوان یک استاندارد بین المللی، مرزهای جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی، تجاری و اجتماعی را در بر می گیرد. این یک معیار واحد برای مدیریت سلامت و ایمنی شغلی است. بنابراین اگر سازمان شما در سطح بین المللی فعالیت یا تجارت می کند، می توانید از یک استاندارد واحد که می تواند کسب و کار شما را ساده تر کند استفاده کنید.

به گفته بسیاری از کارشناسان بهداشت و ایمنی، از جمله متخصصانی که در کمیته ایزو کار کرده اند – ISO 45001 یک پیشرفت مهم است. برای اولین بار در سطح بین المللی، مشاغل در همه ابعاد می توانند به یک چارچوب واحد دسترسی پیدا کنند که مسیر مشخصی را برای توسعه اقدامات بهتر و قوی تر بهداشت و ایمنی شغلی در اختیار شما قرار می دهد.

آیا سازمان شما در حال حاضر از استاندارد OSHAS 18001 یا استانداردهای خاص برخی کشورها مانند ANSI / ASSE Z10 2012، CAN / CSA-Z1000-14، AS / NZS 48001: 2001 و … استفاده می کند، اکنون ما به شما توصیه میکنیم تا جای آن ها از استاندارد جدید ISO 45001 استفاده نمایید و استانداردهای جدید را ایزو ۴۵۰۰۱ ارتقا دهید.

iso 45001-2

مزایای اخذ ایزو ۴۵۰۰۱ چیست؟

کاهش هزینه های عملیاتی

کاهش هزینه های حقوقی و جبران خسارت، موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

بهبود روابط ذینفعان
سلامتی و دارایی کارکنان، مشتریان و عرضه کنندگان را در اولویت کاری قرار می دهد.

الزامات قانونی
الزامات قانونی و نظارتی تاثیر زیادی بر سازمان شما و مشتریان می گذارد.

مدیریت ریسک بهبود یافته
حوادث احتمالی را شناسایی کرده و کنترل ها و اقدامات لازم را برای حفظ کمترین خطر، محافظت از کارمندان و مشتریان در برابر آسیب ها انجام دهید.

رضایت مشتری و ایمنی
در حین حفظ سلامت و اموال خود، نیازهای مشتری را به طور مداوم برآورده می شود.

چه سازمان هایی برای اخذ گواهینامه ISO 45001 مناسب است؟

پاسخ ساده است یعنی همه سازمان ها مناسب برای اجرای ایزو ۴۵۰۰۱ هستند. تا زمانی که سازمان شما دارای افرادی است که برای کار می کنند یا ممکن است از فعالیت های آن تحت تاثیر قرار گیرد، استفاده از رویکرد سیستماتیک برای مدیریت سلامت و ایمنی به آن سود خواهد رساند.

استاندارد را می توان با استفاده از عملیات های کوچک با ریسک پایین به طور یکسان و همچنین با ریسک بالا و در سازمان های بزرگ و پیچیده مورد استفاده قرار داد.

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ استاندارد منعطف و سازگار با تمامی سیستم ها و سازمان هاست. از جمله در شرکت ها و سازمان های ذیل قابل اجرا می باشد:

  • سازمان ها و شرکت های بزرگ
  • شرکت های کوچک و متوسط
  • سازمان های دولتی و غیر انتفاعی
  • سازمان های غیر دولتی و موسسات خیریه و عام المنفعه

از کجا برای گرفتن گواهینامه ایزو معتبر ایزو ۴۵۰۰۱ اقدام کنیم؟

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ باید توسط مراجع صدور معتبر و دارای پروانه های لازم بررسی و صادر شود. برای دریافت گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ معتبر می توانید فرم درخواست گواهینامه ایزو را تکمیل کنید یا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید برای شناخت هر چه بهتر ایزوسیستم به بخش اعتبارات و مجوز های ایزوسیستم مراجعه نمایید. در بخش نمونه رضایت نامه مشتریان ایزوسیستم می توانید از رضایت مشتریان ایزوسیستم مطلع شده و با آرامش فرایند صدور گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ سازمان خود را به ایزوسیستم بسپارید.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!

سفارش فوری ایزو