چگونه می‌توان در زمان بحران، نیروی کار را مقاوم ساخت

ایزو 45003 - ایزو 45001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


بیماری همه‌گیر کرونا (COVID-19) مشکلات زیادی برای کار و محل کار افراد ایجاد کرده است و هنوز این مشکلات ادامه دارد. پیش بینی، آماده‌سازی و پاسخگویی به بحران‌ها موضوع امسال روز جهانی ایمنی و بهداشت کار بود که در تاریخ ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار شد. ایزو به سازمان‌های متعددی کمک می‌کند تا نیروی انسانی مقاوم و ایمن داشته باشند.

مکان‌های جدید، تغییر پروتکل‌ها و عدم اطمینان در سلامت روان، فقط بخشی از چالش‌هایی است که کارفرمایان و کارمندان با پیشرفت ویروس کرونا همچنان با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. هرچند با تولید واکسن امیدوار هستیم که روزی این دوره به پایان برسد؛ اما واضح است که اتفاقات غیرمترقبه در هر زمان ممکن است رخ دهد و آماده‌بودن و واکنش نشان‌دادن به این مشکلات موفقیت شغلی را به‌همراه دارد.

سالی سوینگ وود، مدیر کمیته تخصصی ISO ISO / TC 283 و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گفت: «این دوره به ما نشان داده است که داشتن برنامه ریزی و انعطاف‌پذیری برای تداوم تجارت چقدر حیاتی است.»

کمیته‌ی ایزو به‌تازگی برای استاندارد ایزو ۴۵۰۰۵، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، دستورالعمل‌های کلی برای کار ایمن در هنگام بیماری همه‌گیر کرونا برای کمک به کارفرمایان و کارمندان در همه‌ی زمینه‌های کار طراحی کرده است.

سوینگ وود در ادامه گفت: «امیدواریم راهنمای ایزو به شرکت‌ها کمک کند تا در مشاغل خود صرف نظر از اینکه وضعیت محلی آن‌ها تغییر می‌کند، بدون خدشه‌دار کردن ایمنی کارگران، سازگار شوند و با آمادگی کامل، بتوانند زندگی و شغل خود را نجات دهند.»

بیماری همه‌گیر COVID-19 نه تنها بر زندگی کاری ما، بلکه بر سلامت عقل ما نیز تأثیر گذاشته است. با گسترش بیماری کرونا، فشار روانی را نمی توان نادیده گرفت. سلامت روان در طول سال گذشته به شدت به چالش کشیده شده است و بسیار مهم است که از شر هرگونه لکه‌ی ننگی ناشی از استرس، اضطراب و افسردگی خلاص شویم.

ایزو آخرین نکته را در ایزو ۴۵۰۰۳ – مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی – بهداشت روانشناختی و ایمنی در محل کار – رهنمودهایی برای مدیریت خطرات روانی، اجتماعی ارائه می دهد که راهنمایی در مورد مدیریت سلامت روان‌شناختی و ایمنی در بهداشت حرفه‌ای و سیستم مدیریت ایمنی است. این استاندارد می‌تواند بر سلامت روان‌شناختی افراد از جمله فشار بیش از حد، ضعف مدیریت و فرهنگ سازمانی تأثیر بگذارد.

ایزو ۴۵۰۰۳ به افراد کمک خواهد کرد تا الزامات ایزو ۴۵۰۰۱، اولین استاندارد بین‌المللی جهان را برای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی که پایه و اساس یک سازمان مقاوم با نیروی کار قوی، سالم و شاد است را برآورده کنند.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ی رایگان فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!