آشنایی با ایزو ۲۱۱۰۲:۲۰۲۰ – صنعت توریسم

ایزو 21102

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ماجراجویی چاشنی زندگی است و وقتی صحبت گردشگری به میان می آید می تواند تجربه‌ای به یادماندنی و با ارزش را رقم بزند. اما این موارد بدون خطر نیست. به حداقل رساندن این خطرات در قلب چندین استاندارد خاص ایزو قرار دارد. آخرین مورد از استانداردی که به تازگی به روز شده است، اطمینان حاصل می نماید که در امنیت هستید. در مقاله‌ی دیگری به طور جامع استانداردهای صنعت گردشگری را بررسی کرده‌ایم.

ایزو ۲۱۱۰۲:۲۰۲۰ مربوط به صنعت توریسم –  مدیران، صلاحیت پرسنل، جزییات الزامات و توصیه‌های لازم برای صلاحیت‌های لازم برای رهبران گردشگری ماجراجویی را ارائه می دهد. این استاندارد، با به دست گرفتن بهترین عملکرد جهانی، معیار توافقی بین‌المللی را به کارفرمایان می‌دهد. ایزو ۲۱۱۰۲  اطمینان می دهد که افراد برای اطمینان از تجربه، آنچه را که لازم است، به دست آورده اند و خود رهبران از یک مزیت رقابتی برخوردار هستند.

هدف از این اسناد، تعیین حداقل شرایط لازم برای سیستم های مدیریت ایمنی و ارائه اطلاعات به افراد است.

ISO 21102، اصلاح شده و گسترش یافته است تا به تعداد فزاینده ای از برنامه های واجد شرایط برای رهبران گردشگری در سراسر جهان بپردازد.

الکساندر گاریدو، رهبر پروژه کارگروه متخصصان که استاندارد را تدوین کرده است، گفت: مجموعه صلاحیت های صلاحیت رهبران در صنعت گردشگری نه تنها گیج کننده است، بلکه می تواند خطرات زیادی را نیز در صورت عدم درک آنها ایجاد کند.

وی گفت: “فعالیت های مختلف، صلاحیت های مختلفی را می طلبد، اما بسیاری از موارد مشترک برای همه وجود دارد ، از جمله مدیریت ریسک ، واکنش اضطراری، رفتار حرفه ای و اخلاق.”

لئوناردو پرشی، گفت که ISO 21102 نمایانگر دستورالعمل های مورد توافق بین المللی است که سطوح حداقلی از این صلاحیت‌ها و همچنین معیارهایی برای درک صحیح توانایی فنی و دانش را ارایه می‌دهد.

علاوه بر این Leonardo Persi افزود، این استاندارد سطح خدمات را در سطح جهان بهبود می بخشد. زیرا اپراتورها را به آگاهی و پذیرش مسئولیت های خود ترغیب می کند. این امر با ترغیب به اخذ شیوه های خوب در همه جا، به افزایش استانداردهای ایمنی در صنعت گردشگری ماجراجویانه کمک خواهد کرد.

ISO 21102  به سایر استانداردهای  ایزو در زمینه ایمنی در جهانگردی اختصاص دارد، از جمله:

  • ISO 21101، جهانگردی ماجراجویی – سیستم های مدیریت ایمنی – الزامات
  • ISO 21103، جهانگردی ماجراجویی – اطلاعات مربوط به شرکت کنندگان
  • ISO 20611، جهانگردی ماجراجویی – شیوه های مناسب برای پایداری – الزامات و توصیه ها

این استانداردها می توانند در همه نوع و اندازه ها توسط ارائه دهندگان گردشگری مورد استفاده قرار گیرند و در محیط های مختلف جغرافیایی ، فرهنگی و اجتماعی فعالیت کنند.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!