ایزو ۲۲۷۳۷:۲۰۲۱ – سیستم‌های حمل و نقل هوشمند

ایزو 22737
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

استاندارد جدید ایزو ۲۲۷۳۷:۲۰۲۱

سیستم‌های اتوماتیک رانندگی با سرعت کم (LSAD) فرصتی را برای شهرها فراهم می‌کنند تا میزان تراکم و انتشار کربن را کاهش دهند؛ بنابراین به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک می‌کنند. سیستم‌های مذکور برای بهره برداری در مسیرهای از پیش تعریف شده در محیط های کم سرعت طراحی شده‌اند و اغلب در محیط‌های تجاری یا دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با این وجود عدم وجود استانداردهای بین المللی در مورد تعریف عملکرد و الزامات ایمنی، مانع رشد این فناوری شده است. اکنون استاندارد جدیدی برای تسریع در پیشرفت آن به روشی ایمن و پایدار منتشر شده است.

در مقاله استانداردهای ایزو ویژه حمل‌ونقل، به‌صورت جامع‌تری انواع ایزو مرتبط با این حیطه را بررسی کرده‌ایم.

ایزو ۲۲۷۳۷ (ISO 22737) سیستم‌های حمل و نقل هوشمند – سیستم‌های اتوماتیک رانندگی با سرعت کم (LSAD) برای مسیرهای از پیش تعریف شده – الزامات عملکرد، نیازهای سیستم و روشهای تست عملکرد، زبان مشترکی را برای کمک به توسعه و استقرار ایمن این فناوری در سراسر جهان فراهم می کند.

دکتر سیدارتا خواستگیر، رهبر پروژه به‌همراه گروهی از متخصصان که این استاندارد را تهیه کرده اند، گفت: «افزایش استفاده در سیستم‌های LSAD منجر به تغییر در نحوه حمل و نقل مردم، کالاها و خدمات می‌شود. با تعریف حداقل الزامات و روش‌های آزمایش برای سیستم‌های LSAD، این استاندارد جدید امکان توسعه بی خطر حمل و نقل سازگار با محیط زیست را فراهم می کند.»

ایزو ۲۲۷۳۷ (ISO 22737)  توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 204، سیستم‌های حمل و نقل هوشمند که دبیرخانه آن توسط ANSI، عضو ISO برای ایالات متحده برگزار می شود، ایجاد شده است.

مشاوره اخذ ایزو

برای مشاوره ایزو، اخذ ایزو، پیاده‌سازی ایزو می‌توانید با شماره‌‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. افزون‌براین برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!