ایزو ویژه رسانه های خبری

ایزو ویژه رسانه‌های خبری

ایزو ویژه رسانه های خبری از طرق مختلف سودمند است. برخلاف هر سازمان دیگری، مشاغل رسانه‌ای باید انتظارات دو نوع مشتری را برآورده کنند؛ یعنی مخاطبان و بازاریابان. علاوه‌براین، اکثر آن‌ها باید استانداردها یا مقررات دولتی را رعایت کنند که عارضه جدیدی را اضافه می‌کند.

هدف حیاتی گواهینامه ایزو کسب بالاترین سطح موفقیت ممکن در هر کسب‌وکاری است. بنابراین در این مقاله در مورد ایزو ویژه رسانه های خبری و مزایای آن می‌خوانیم.

صنعت رسانه خبری نیاز به گواهینامه ایزو دارد؟

همه ما می‌دانیم که در صنعت خبری، احتمال انتشار اخبار جانبدارانه زیاد است و به طور مداوم مورد تهدید نیز قرار می‌گیرد.

رسانه‌های خبری می‌توانند موضوعات حیاتی خاص و مرتبط با افکار عمومی را پنهان کنند. در نتیجه، متخصصان رسانه در سراسر جهان، مدیریت خود را برای اجرای استانداردهای خاص رسانه‌ای ادغام کرده‌اند. به این صورت به شرکت‌های رسانه‌ای کمک کنند تا به استقلال ویرایش دست یابند و در عین حال در خدمت منافع عمومی باشند.

این استانداردها طبق گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ قابل اجرا هستند. برخی از افراد آن را استاندارد ISAS MEDIA9001 برای صنعت رسانه‌های خبری نیز می‌نامند.

مزایای اخذ ایزو ویژه رسانه های خبری

شکاف های قابل توجهی در استقلال ویراستاری به‌وجود آمده و هیچ تلاشی برای تامین منافع عمومی وجود ندارد. لذا برای رفع این مشکل، صنعت رسانه خبری از الزامات گواهینامه ISO پیروی می کند. با این حال، چندین مزیت دیگر نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

  • استانداردها به تولید اخبار با کیفیت کمک می‌کنند.
  • با در نظر گرفتن هدف خاص خدمات عمومی، ماندگاری بلندمدت رسانه را تضمین می‌کنند.
  • مجموعه‌ای از اهداف استراتژیک را برای شرکت‌هایی که آماده خدمت به جامعه هستند، تکمیل می‌کنند.
  • الزامات گواهینامه ISO 9001:2015 ارزیابی عملکرد کلی را ارائه می‌دهند.
  • به تفکیک محتوای تبلیغاتی و تحریریه کمک می‌کنند.
  • بر تمایز بین نظر و واقعیت تاکید می‌کنند.

ایزو ویژه رسانه های خبری چیست؟

گواهینامه های ISO زیر برای صنعت رسانه های خبری قابل اجرا هستند.

ایزو ۹۰۰۱ – سیستم مدیریت کیفیت

ایزو ۹۰۰۱ رایج‌ترین گواهینامه ISO برای همه صنایع است. سیستم مدیریت کیفیت معتبر بازتابی از تعهد ما به خدمات عالی رسانه خبری است.

در نتیجه، این استاندارد از طریق بهبود رضایت کاربر، تیم‌سازی، تعهد کارکنان، یادگیری شرکتی و نوآوری، تحقیق و تصمیم‌گیری به صنایع خبری سود می‌رساند.

ایزو  ۲۷۰۰۱– مدیریت امنیت اطلاعات

در عصر دیجیتال امروز، حفاظت از داده‌ها بسیار مهم است. این امر برای صنعت رسانه های خبری حیاتی‌تر نیز هست، زیرا رسانه‌های خبری در برابر خطرات مربوط به تهاجم به حریم خصوصی، کلاهبرداری و حملات مخرب آسیب‌پذیر هستند.

برای رفع حملات سایبری، صنعت رسانه خبری می‌تواند گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ را اجرا کند.

ایزو ۲۶۰۰۰ استاندارد مسئولیت‌های اجتماعی

ایزو ۲۶۰۰۰ با در نظر گرفتن تفاوت های فرهنگی، اجتماعی، محیطی و حقوقی و شرایط توسعه اقتصادی، به سازمان ها در رسیدگی به مسئولیت‌های اجتماعی خود کمک می‌کند. این استاندارد در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی راهکارهایی عملی ارائه می‌دهد.

همچنین با شناسایی کردن و مشارکت با ذی‌نفعان، به گزارش و ادعاهای مربوط به مسئولیت اجتماعی اعتبار می‌بخشد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

ایزوسیستم با همکاری برترین مراجع صدور (CB) اقدام به صدور گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو (ISO) برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایر مراکز تجاری و غیرتجاری می‌نماید. این مجموعه برترین مرکز اخذ ایزو با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت است و در رتبه یک شرکت‌های مشاور مدیریت و واحد برتر فنی و مهندسی در کل کشور قرار دارد.

برای اخذ انواع ایزو می‌توانید از طریق صفحه دریافت ایزو درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!