اخذ گواهینامه ایزو برای سیستم مدیریت انرژی

صدور-گواهینامه-سیستم-مدیریت-انرژی

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


صدور گواهینامه ایزو برای سیستم مدیریت انرژی (EnMS) گام مهمی در دستیابی به عملکرد زیست محیطی سازمان است، زیرا به ذینفعان نشان می‌دهد که پیشرفت واقعی در استفاده و بهره‌وری انرژی وجود دارد.

سیستم مدیریت انرژی سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا سیستم‌ها و فرایندهای لازم را برای بهبود مستمر عملکرد انرژی، از جمله بهره‌وری انرژی و مصرف انرژی ایجاد کنند.

ایزو ۵۰۰۰۳، سیستم مدیریت انرژی – الزامات مربوط به ارگان‌های ارائه دهنده حسابرسی و صدور گواهینامه از سیستم های مدیریت انرژی، برای کمک به نهادهای حسابرسی و صدور گواهینامه با ارائه‌ی الزامات لازم برای اطمینان از صلاحیت، ثبات و بی طرفی در روند حسابرسی و صدور گواهینامه است.

استاندارد مذکور در کنار  ایزو ۱۷۰۲۱ استفاده می‌شود. مجموعه‌ای از الزامات که سازمان‌های صدور گواهینامه را قادر می‌سازد تا از سیستم‌های مدیریتی گواهینامه بگیرند. این استاندارد الزامات اضافی مبتنی بر انرژی را برای فرایند برنامه‌ریزی حسابرسی فراهم می‌کند و هدف آن اطمینان از افرادی است که حسابرسی را انجام می‌دهند و مهارت‌های درستی دارند.

ایزو ۵۰۰۰۳ اخیرا به‌روز شده است تا با رویکرد هماهنگ برای همه‌‌ی سیستم‌های مدیریت ایزو به‌کار گرفته شود و شامل پیشرفت‌هایی از جمله اعمال الزامات برای سازمان‌های چند سایته و صلاحیت فنی افراد مرتبط با ممیزی سیستم مدیریت انرژی (EnMS) است.

ISO 50003 تنها یکی از چندین استانداردهای مجموعه‌ی سیستم‌های مدیریت انرژی ایزو است که برای تکمیل و پشتیبانی از ایزو ۵۰۰۰۱، سیستم‌های مدیریت انرژی – الزامات با راهنمای استفاده طراحی شده است.

موارد دیگر به شرح زیر است:

  • ایزو ۵۰۰۰۴، سیستم مدیریت انرژی – راهنمایی برای پیاده سازی، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت انرژی ایزو ۵۰۰۰۱
  • ایزو ۵۰۰۰۵، سیستم مدیریت انرژی – رهنمودهایی برای اجرای مرحله‌ای
  • ایزو ۵۰۰۰۶، سیستم مدیریت انرژی – ارزیابی عملکرد انرژی با استفاده از مبانی انرژی و شاخص های عملکرد انرژی
  • ایزو ۵۰۰۰۹، سیستم مدیریت انرژی – راهنمایی برای پیاده سازی سیستم مدیریت انرژی مشترک در چندین سازمان
  • ایزو ۵۰۰۱۱، سیستم مدیریت انرژی – سنجش پیشرفت مدیریت انرژی
  • ایزو ۵۰۰۱۵، سیستم مدیریت انرژی – سنجش و تأیید عملکرد انرژی سازمان ها – اصول و راهنمایی‌های کلی

اخذ ایزو در محیطی امن

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره‌ی رایگان می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!